Машина + мелачка (на старо?) за ок. 1000 лв.

Форум за обсъждане на кафемашини

Модератори: Gaggia, glatzial

kakehavata
Нов потребител

Мнение

Здравейте!

Преди няколко месеца за първи път писах във форума с въпрос за Rancillio Silvia - тогава исках да си я купя на старо от Германия. Това отпадна, защото по тези частни канали плащането се оказа сложно, а и настъпи кризата и всички изчакваха да отворят пак границите.

Сега обаче пак искам да си купя нова машина. Накратко, аз съм пълен новобранец и ентусиаст за хубаво кафе. Искам да ползвам машината вкъщи до 5-6 кафета дневно. Очевидно ще ми трябва и мелачка, най-вероятно и PID към машината.

Та, въпросът ми е - тъй като Силвията в България сякаш не се намира на старо лесно, добър вариант ли е (като начинаещ) да си взема например Гаджия Класик (нова или втора употреба?) + някаква мелачка и каква да бъде тя?

Като се има предвид, че не съм се занимавал с такива неща, ще се справя ли сам с монтирането на PID и трябва ли да мисля за настройване на налягането? Има ли варианти с вграден PID?

Бюджетът е ок. 1000 лв. машина + мелачка.

И най-вече - възможно ли е всичко това? :D

Поздрави и благодаря много
Крис
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

Напълно достатъчни са, хубава Силвия 500-700лв или Гаджия Класик 350 - 400 лв + кафемелачка за 180-250. Говоря за проверени и работещи неща, не намерени до кофите за смет и скалъпени за продаване.
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
Аватар
rotvailerbg
Зелено кафе
Град: Стара Загора
Приготвям кафе с: Lelit Victoria pl91t
Eureka Mignon Specialita

Мнение

Виж в раздела купува продава темата на @Gaggia.Мисля, че ще намериш каквото търсиш.
Bereta
Светло изпечен
Град: Blagoevgrad
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, Kinu M 47 Traveler

Мнение

Както ти е писал колегата, Gaggia е правилния човек. За кафемелачката обаче е важно и мястото с което разполагаш и доколко ти се занимава със целия процес - варианти много за мелене. Както казват класиците в този форум, а и не само те ::)), мелачката е по-важна и по-скъпа от кафе-машината.
Ride on
kakehavata
Нов потребител

Мнение

Благодаря ви много! Обърнах се към Gaggia и сега ще се ориентирам!