Ръчни кафемелачки Commandante

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

Ще допълня темата със реаллни снимки и тестове от моя Комадир съвсем скоро, ползвам го ежедневно в сетъпа за приготвяне на еспресо на работното си място с отлични резултати. Сравнено с другите ми ръчни конични мелачки тази е екипирана с най-добрите ножове 48мм, разработени в самата фирма. Сега искам да споделя този клип с вас.

кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
Dimi
Нов потребител

Мнение

Привет,

Команданте е обаче повече -пионер- при филтъра /може би с изключение на версията ред клик/ отколкото при еспресо, но разбира се че е една от най-яките ръчни мелачка.

Също интресна е xeoleo - не само заради цената /60€ Амазон/. Някой Юзъри от немския КафеНетц Форум и дават добри оценки, но за съжаление липсват дългосрочни тестове. Качесвото на изработка и типичното за Китай. Окей, но не повече ;)
Аватар
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

Gaggia написа:
21 Май 2020 09:34
Ще допълня темата със реаллни снимки и тестове от моя Комадир съвсем скоро, ползвам го ежедневно в сетъпа за приготвяне на еспресо на работното си място с отлични резултати. Сравнено с другите ми ръчни конични мелачки тази е екипирана с най-добрите ножове 48мм, разработени в самата фирма. Сега искам да споделя този клип с вас.

Изглежда обръщат много голямо внимание на всички стъпки от процеса, съвременна и яка фабрика. И понеже ножовете са с 1 мм по големи от кинуто и сами си ги правят, май ще са и една идея по-добри, а и цената е под кинуто. Поне така мисля щом я ползваш постоянно, а имаш и кину.

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

В момента ползвам постоянно само нея в работата, много ми харесва резултата, ревютата са хубаво нещо, но съм сравнил сам резултата, като разбира се настройката на Кину е по-прецизна, но все пак ми харесва вкуса повече от тази.

IMG_20200521_112546.jpg
IMG_20200507_090439.jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
antropos
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: мелничка за пипер
Gaggia Classic
V60/Chemex

Мнение

Т.е commandante е по добра от Кино ли?
Имам Xeoleo , ще е интересна база да сравним :)
Dimi
Нов потребител

Мнение

antropos написа:
21 Май 2020 13:44
Т.е commandante е по добра от Кино ли?
Имам Xeoleo , ще е интересна база да сравним :)

KiNU е конципирана за еспресо и си е чиста еспресо мелачка, въпреки че разбира се става и за филтър. Ползувам моята и за филтър, ама нямам база за сръвнение, защото не се занимавам от дълго с pour over. Няколко опита имам до сега..
Обаче Кину имат и кит ножове за филтър.

Последно промяна от Dimi на 23 Май 2020 22:54, променено общо 1 път.
Аватар
alex3d
Нов потребител
Град: Пловдив
Приготвям кафе с: MaraX/NZ

Мнение

И едно сравнение от Джеймс Хофман Накратко споделя, че вкусът на еспресото смляно с Comandante му харесва най-много. Колкото за цялостна оценка позитивите отиват при Kinu.
Последно промяна от alex3d на 21 Май 2020 17:29, променено общо 2 пъти.
antropos
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: мелничка за пипер
Gaggia Classic
V60/Chemex

Мнение

Да, но казва , че и който модел да имате едва ли би се струвал ъпгрейд.
Аватар
rockets
Nordic roast
Приготвям кафе с: Guatemala SB 73mm RS SSP / Cafelat Robot

Мнение

По-малко fines от Comandante,по-прецизна настройка от Kinu (еспресо),моят глас е за Comandante (еспресо) ,за филтър - Timemore.
If your coffee tastes like coffee, then it's baked!