Чаши за кафе, кои са вашите любими(снимки)?

Място за обсъждане на всякакви теми несвързани с кафе-хобито, спазването на добрия тон и правилата на форума е в пълна сила

Модератори: Svetlin, Gaggia

Basstoon
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Rancillio Silvia v3 (чипосана с ito/leva!) и 1Zpresso J-MAX

Мнение

Какво мислите за чашите на ИКЕА?

Купих си няколко чаши миналата седмица:

За еспресо: IKEA365+ 60мл / 165г / 6.59лв (комплект с чинийка)
За лате: VARDAGEN 260мл / 280г / 6.59лв (комплект с чинийка)

Оставам с впечатление че мнозинството тук предпочита порцелановите чаши. С какво Loveceramics или ACME си заслужават според вас по-висока цена освен козметични причини (форма, цвят)?

Не съм много наясно дали тежестта (термалната маса) е важна, или е просто яко да са масивни със заоблен ръб.
marinow
Зелено кафе
Град: Varna
Приготвям кафе с: 1zpresso JX Pro
Lelit Victoria PL91T

Мнение

Според мен чашата е изключително важна, хубаво кафе в картонена чаша е просто похабяване на кафе ( лично мнение). Ако не бъркам,чаши на Loveramics има в едно от коментираните заведения за специално кафе във Варна, но на мен лично не ми допадат. Като че ли предпочитам стъклени двустенни, в момента имам 2 броя на WMF,
akazandzhiev
Зелено кафе
Приготвям кафе с: ентусиазъм

Мнение

IKEA 365+ са супер според мен, само трябва да се внимава при избора, защото има някои леко криви.
Kafe_maybe
Светло изпечен

Мнение

Бях се надъхал за Loveramics, но ги има само в Ибеко, където са само 150 мл и в цветове, които не харесвам. Казаха, че не е сигурно, че ще поръчват скоро.
Въпреки това, взех за еспресо 2 чашки от там. IPA Milano Espresso Cup Мисля, че са тези. Доста съм доволен - много приятни за пиене и супер порцелан. Май бяха 10 лева за чашка. Събират на макс 60 мл, но оптимално са за до 40 мл,

Обмислях да поръчвам Loveramics - една/две по-големи, но нещо не ми се занимава с поръчки за чаши. По-скоро ще изчакам да се разходя в чужбина някой път и да си взема на място.

Чашите на ИКЕА в интерес на истината също изглеждат добре, а за тая цена, надали може човек много лошо да се изнеанда.
Аватар
jordancheto
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: Lelit Mara W, DF-64, VST-7, VST-20

Мнение

Само Nespresso Lume ползвам. Брутално разкриваща вкусовете чаша. Съвършена изработка и дизайн.
Изображение
Trex
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic Pro

Мнение

Kafe_maybe написа: 20 Авг 2022 17:08 Бях се надъхал за Loveramics, но ги има само в Ибеко, където са само 150 мл и в цветове, които не харесвам. Казаха, че не е сигурно, че ще поръчват скоро.
Въпреки това, взех за еспресо 2 чашки от там. IPA Milano Espresso Cup Мисля, че са тези. Доста съм доволен - много приятни за пиене и супер порцелан. Май бяха 10 лева за чашка. Събират на макс 60 мл, но оптимално са за до 40 мл,

Обмислях да поръчвам Loveramics - една/две по-големи, но нещо не ми се занимава с поръчки за чаши. По-скоро ще изчакам да се разходя в чужбина някой път и да си взема на място.

Чашите на ИКЕА в интерес на истината също изглеждат добре, а за тая цена, надали може човек много лошо да се изнеанда.
в Баршейкър ги има, има и 80 ML във всички цветове.
Kafe_maybe
Светло изпечен

Мнение

Trex написа: 06 Окт 2022 14:44
Kafe_maybe написа: 20 Авг 2022 17:08 Бях се надъхал за Loveramics, но ги има само в Ибеко, където са само 150 мл и в цветове, които не харесвам. Казаха, че не е сигурно, че ще поръчват скоро.

в Баршейкър ги има, има и 80 ML във всички цветове.
Благодаря! За момента съм решил, че ако някъде ги видя на живо и ги харесам импулсивно, направо ще купя. Не ми се занимава май да поръчвам, да чакам и тн.....или поне засега.
nikola59
Нов потребител

Мнение

Здравейте,
Не виждам някой да го е отбелязал - в момента до края на ноември има безплатна доставка на чаши ACME от европейкият клон. Който желае може да се възползва. Аз повече от 5 г. ползвам комплект на Rancilio, a снощи купих две на Acme та ме изненада безплатната доставка.
Последно промяна от nikola59 на 15 Ное 2022 10:19, променено общо 1 път.
ggfh
Нов потребител

Мнение

Все от някъде трябва да се започне. Все още нямам кафемашина и кафемелчка и т.н. :lol: , но се възпoлзвах от тази безплатна доставка и си поръчах няколко чаши ACME.