Чаши за кафе, кои са вашите любими(снимки)?

Място за обсъждане на всякакви теми несвързани с кафе-хобито, спазването на добрия тон и правилата на форума е в пълна сила

Модератори: Svetlin, Gaggia

Coffeefe
Нов потребител
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic & Graef 802 & две ръце

Мнение

Двустенните от стъкло събират прах - и аз съм твърдо в лагера на дебел порцелан.
Използвам брандирана на dabov https://dabov.coffee/produkt/porcelain- ... l/?lang=bg
Всъщност производител е Ancap. Дебел и тежък порцелан. Много хубаво се загрява. Формите са обли и приятни. Половинката пие от 280мл чашата, като съсипва хубавото еспресо, което и приготвям с ~200мл мляко.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Изображение
Всички кафета са ми кафе на месеца :coffee:
Аватар
jonsibal
Нов потребител
Град: Левски
Приготвям кафе с: Saeco Incanto de luxe s class , Saeco Poemia

Мнение

Здравейте ,
тези са ми любимите за капучино . Подарък са ми от роднини които бяха в Испания. Харесват ми че са различни от масовите чаши които имам .
Изображение
gozzoo
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia
Baratza Sette 270

Мнение

IKEA имат нов модел чаши за еспресо които не са лоши

Изображение

https://www.ikea.bg/products/tableware/ ... t/90481820
karan4o
Средно изпечен

Мнение

Gaggia написа: 17 Май 2021 14:38 Доста хора от форума се възползваха от груповата поръчка директно от ACME cups, може да се пусне отново, разбира се ако се разберете повече желаещи за нови чаши. За 6-7 евро се взимат супер дебелостени чаши без да плащаш за чинии. Доставката се разпределя между всички и не тежи много.
https://acmecups.eu/collections/espresso-range
Аз съм доста фен да си поръчам от тези чаши. Ако има и други желаещи, да вземем да направим една обща поръчка
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

karan4o написа: 05 Окт 2021 20:37
Gaggia написа: 17 Май 2021 14:38 Доста хора от форума се възползваха от груповата поръчка директно от ACME cups, може да се пусне отново, разбира се ако се разберете повече желаещи за нови чаши. За 6-7 евро се взимат супер дебелостени чаши без да плащаш за чинии. Доставката се разпределя между всички и не тежи много.
https://acmecups.eu/collections/espresso-range
Аз съм доста фен да си поръчам от тези чаши. Ако има и други желаещи, да вземем да направим една обща поръчка
пусни тема в раздел групови поръчки
Всички кафета са ми кафе на месеца :coffee:
Аватар
The_amateur
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Lelit MaraX
Niche Zero

Мнение

За АСМЕ cups…..Участвах в груповата поръчка. Поръчах две еспресо чаши и две за лате. Има разлика в теглото и дебелината на стените на малките чашки. Разликата не е малка-около 35 грама, т. е. около 20 %. Това не говори добре за качествения контрол
Май изтеглих късата клечка
Имам и две налки чашки за еспресо от Дъбов
Там лошо няма. Цената е около 9 лв за бройка
Аватар
plamen.duchev
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Lelit Bianca + G-IOTA DF64

Мнение

Преди известно време се сдобих с доста чаши на De'Longhi (за еспресо и капучино), мисля че са едни от по-красивите стъклени чаши. Единствените косури който им намирам е, че са брандирани, и че с 36 мл шот не остава много място за мляко, но това не е мой проблем, а на гостите :D Изображение
astoimenov
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia v3 | Eureka Mignon Specialita

Мнение

моята любима е на KeepCup - стъклена с коркова лента.. като цяло доста неудобна за миене, но пък изглежда доста добре и е здрава, нося я навсякъде

Изображение
georgebg
Светло изпечен
Приготвям кафе с: VBM Domobar Super Digital
G-IOTA DF64
1Zpresso K-Plus
Hario Drip Pot Wood Neck

Мнение

The_amateur написа: 05 Окт 2021 21:55 За АСМЕ cups…..Участвах в груповата поръчка. Поръчах две еспресо чаши и две за лате. Има разлика в теглото и дебелината на стените на малките чашки. Разликата не е малка-около 35 грама, т. е. около 20 %. Това не говори добре за качествения контрол
Май изтеглих късата клечка
Имам и две налки чашки за еспресо от Дъбов
Там лошо няма. Цената е около 9 лв за бройка
При Loveramics , купени през barshaker.ro -
3 размера чаши, разлика 2-4 гр. дори и при най-тежките от 280 гр.