Чаши за кафе, кои са вашите любими(снимки)?

Място за обсъждане на всякакви теми несвързани с кафе-хобито, спазването на добрия тон и правилата на форума е в пълна сила

Модератори: Svetlin, Gaggia

Аватар
owllee
Нов потребител
Град: София

Мнение

За еспресо любимата ми чаша е Ancap Verona - прятен дизайн и здрав, дебелостенен порцелан (изтървал съм ги няколко пъти на твърдо и не съм успял още да ги счупя):
Изображение
Аватар
Rotor
Тъмно изпечен

Мнение

Искам да попитам няколко неща за чашите за еспресо и вашите предпочитания.

Чинийките имат ли смисъл, ползвате ли ги на практика?
С дръжка или без дръжка?
Бели или цветни?

И няколко примера за визуализация:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
alex3d
Средно изпечен
Приготвям кафе с: NZ/MaraX/V60/AeroPress

Мнение

За чинийки използвам коркови подложки от IKEA, по-удобни са ми от тези които идват с чашките, предпочитам с дръжки, имам афинитет към белите, но ми се подмятат и цветни. Например loveramics имат много хубави дизайни и цветове :)
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Класически дебел порцелан с дръжка, чинийките имат приложение само ако имаш гости. Loveramics и Acme са най-добри от порцелановите. Acme вече имат европейски склад.
Всички кафета са ми кафе на месеца :coffee:
borko1945
Средно изпечен
Приготвям кафе с: QuickMill La Certa Pid / Mazzer Major

Мнение

Аз съм с бял ancap дебели стени и масивно тяло, не е скъпо и ми харесва. Имам и стъклени с двойно дъно, но почти не ги ползвам вече. Иначе без чинийка, защото съм в движение даже и вкъщи :)
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Wacaco Picopresso / Comandante

Мнение

И аз съм фен на стъклените. На Круве-тата много ми харесва, че хем са двустенни, хем са с тънка стена там, където отпивам. Обичам при устните ми да е максимално тънко :)
Теоретично няма разлика м/у теория и практика. Практически - има.
Аватар
Rotor
Тъмно изпечен

Мнение

glatzial написа: 05 Фев 2021 15:54 И аз съм фен на стъклените. На Круве-тата много ми харесва, че хем са двустенни, хем са с тънка стена там, където отпивам. Обичам при устните ми да е максимално тънко :)
И аз си мисля, че от тънка чаша се пие по-удобно и се изненадах, че Gaggia харесва дебелостенни. Иначе за стъклото няколко пъти си сменям мнението дали ми харесва :) в момента съм на вълна керамика :)
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Няма правила, въпрос на вкус е, порцелан съм аз, добре затоплен, другите чаши ги ползвам само за демо.
Всички кафета са ми кафе на месеца :coffee:
Аватар
blazarov
Младши бариста
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia, Lelit Bianca, La Pavoni Pro
Mazzer Royal, Eureka Mignon, Hedone Honne, 1Z K+

Мнение

Аз предпочитам порцелан без да ги претоплям. Всичко друго не ми харесва и то разликата е сериозна.
Любими са ми Loveramics Egg 150ml направо няма смисъл да качвам снимка всеки ги знае. Явно не случайно са толкова разпространени.

Също с времето спрях да харесвам малки чаши, които се напълват с двоен шот. Отначало много ме радваше дебелия каймак - съответно любими ми бяха малките стъклени с двойно дъно дето 40гр шот я пълни и 90% от обема е каймак в началото.

Сега много повече ми харесва голяма чаша с широко гърло, така че напитката да седи “плитка” и да не се “напластява” дебел каймак.
Bereta
Средно изпечен
Град: Blagoevgrad
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, Kinu M 47, Eureka Oro SD, Lelit Victoria

Мнение

Здравейте, последната година пия само от чашите на неспресо (подарък от скъп човек), 80 мл. тънък порцелан, много стилни и едва видимо брандирани. Имам и на Анкап, доста дебел и масивен порцелан, както и много стъклени (и още повече счупени ;) ). В момента на сайта им са с 20% отстъпка, който иска да се възползва. Аз го направих, защото през няколко месеца ги изпускам и се налага да си попълвам сервиза, та да има резервни. Вече не знам какво да правя чинийките :::::))))))).