Здравейте!

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератори: glatzial, Gaggia

Митето
Нов потребител
Град: София
Приготвям кафе с: DeLonghi EC155, Baratza Sette 30

Здравейте!

Мнение от Митето »

Аз съм нов в света на еспресото. Обичам кафето и пия отдавна, но чак сега разбрах, че то не е горчива разводнена течност с вкус на изгоряло. Имам De longhi EC 155, която като чета по форумите ми става ясно, че е нещо като VW GOLF тройка - много евтина и с голяма фенска маса и възможности за ъпгрейд. Но истината е, че дори и след модификациите има още много какво да се желае. Сравнително рано разбрах, че в света на еспресото трябва да се влезе първо с добра кафемелачка и вече съм горд собственик на Baratza Sette 30, която промени кафето от това De longhi в пъти. Следващата стъпка ще е Gaggia Classic макар тайно да си мечтая за ECM Casa V. В тази връзка за Gaggia-та има много писано във форума, което тепърва ще чета, но някой има впечатления от ECM-ма?
Аватар
vessk0
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: ECM SYNCHRONIKA + Mahlkönig Vario

Re: Здравейте!

Мнение от vessk0 »

Конкретно от този модел не, но марката е на топ ниво, с изключително внимание към детайла и перфектно качество на изработка и предвидена дългогодишна работа.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: 19bar

Мнение от Gaggia »

Здравей, ECM Casa V ползва бойлер/глава като на малките машини Lelit 58mm, а пък Лелита 58 е подобрена Brasilia Club :) откъм бойлер/глава.
кафемашина :romance-ballandchain:
anto
Светло изпечен
Град: Варна
Приготвям кафе с: QuickMill Alexia Evo, Eureka Mignon, Scarlet Tamper 41mm.

Мнение от anto »

Здравей и добре дошъл във Форума!
Голяма част от кафе машините в един и същи клас са с над 90% еднакви конструкции, но със съществена разлика в цената. Преди да купуваш, потърси съвет тук!