:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Кафемелачка препоръка/Избор на кафемелачка

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: glatzial, Gaggia

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Ceado E5P

Re: Кафемелачка препоръка/Избор на кафемелачка

Мнение от glatzial »

@toro като ножове (50мм плосък) и мотори са еднакви. Silenzio има таймер за мелене и някаква "тиха" технология, Manuale е само on demand. Също Силенциото го има в повече цветове и хромирания, другата е само черна.
toro
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Lido 2

Мнение от toro »

И двете са с мотори, така ли да разбирам, аз реших, че едната е ръчна.
Цвета не ме интересува и защо да е само с поръчка? Намерих на доста добра цена за такава спрямо останалите сайтове и затова се интересувам.

Някой имал ли е такава, говоря за мануалето?
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Ceado E5P

Мнение от glatzial »

@toro on demand значи, че си натискаш бутона и колкото време го държиш натиснат, толкова ще мели. Силенциото има таймер и може да го нагласиш да мели определно време (примерно си измерил, че 16гр кафе са горе долу 7 сек и винаги мели 7 сек) За домашна употреба с кантарче от таймер няма смисъл. За офис или кафене - има.
И двете са с мотор, но съм излъгал - еднакви са оборотите 1350 rpm. Иначе Мануалето е 260W, a Силенцио 310W.
Не съм ги пробвал.
Публикувай отговор