Кафемелачка препоръка/Избор на кафемелачка

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: glatzial, Gaggia

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

@toro

като ножове (50мм плосък) и мотори са еднакви. Silenzio има таймер за мелене и някаква "тиха" технология, Manuale е само on demand. Също Силенциото го има в повече цветове и хромирания, другата е само черна.

Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
toro
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia+Auber pid и Lido 2

Мнение

И двете са с мотори, така ли да разбирам, аз реших, че едната е ръчна.
Цвета не ме интересува и защо да е само с поръчка? Намерих на доста добра цена за такава спрямо останалите сайтове и затова се интересувам.

Някой имал ли е такава, говоря за мануалето?
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

@toro

on demand значи, че си натискаш бутона и колкото време го държиш натиснат, толкова ще мели. Силенциото има таймер и може да го нагласиш да мели определно време (примерно си измерил, че 16гр кафе са горе долу 7 сек и винаги мели 7 сек) За домашна употреба с кантарче от таймер няма смисъл. За офис или кафене - има.
И двете са с мотор, но съм излъгал - еднакви са оборотите 1350 rpm. Иначе Мануалето е 260W, a Силенцио 310W.
Не съм ги пробвал.

Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
Митето
Нов потребител
Приготвям кафе с: DeLonghi EC155, Baratza Sette 30, AeroPress, Comandante C40 mk3

Мнение

Нов съм във форума и света на кафето. Наскоро се зарибих да правя истинско еспресо и след доста проучване разбрах, че кафемелачката е дори по-важна от кафемашината. След един неуспешен опит с Graef CM 702, купих Baratza Sette 30 и съм много доволен. Макар, че няма прецизно безстепенно настройване (с 31 степени е), има таймер с точност до 0,01 сек. Така мога да си играя с brew ratio-то и кафето става страхотно. Също така задържа много малко смляно кафе и е много компактна - широка е само 13 см.
Сега събирам пари за Gaggia Classic...
aisforanti
Нов потребител
Приготвям кафе с: Delonghi ECP31

Мнение

Митето написа:
25 Мар 2020 19:39
Нов съм във форума и света на кафето. Наскоро се зарибих да правя истинско еспресо и след доста проучване разбрах, че кафемелачката е дори по-важна от кафемашината. След един неуспешен опит с Graef CM 702, купих Baratza Sette 30 и съм много доволен. Макар, че няма прецизно безстепенно настройване (с 31 степени е), има таймер с точност до 0,01 сек. Така мога да си играя с brew ratio-то и кафето става страхотно. Също така задържа много малко смляно кафе и е много компактна - широка е само 13 см.
Сега събирам пари за Gaggia Classic...

Здравей, какъв беше проблема с Graef мелачката - бях се насочил към нея като първоначален вариант

Аватар
Митето
Нов потребител
Приготвям кафе с: DeLonghi EC155, Baratza Sette 30, AeroPress, Comandante C40 mk3

Мнение

Основния проблем на Graef e, че въпреки многото положителни мнения в Амазон (откъдето я купих), не може да мели достатъчно фино за еспресо. Производителя дава 3 шайби, с които може да се повдига коничния нож и да мели още по фино, но дори и с най-дебелата (0.3 мм) - кафето изтича бързо. Четох, че някои слагат по две шайби, но производителя изрично е написал и подчертал, че може само с една. Според мен е идеална обаче за машини с крема диск и мисля да я продам на някой, който ползва такава машина/цедка.
Buna_tetu
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Aero Press/SAB Pratika
Kinu M47

Мнение

Аз започнах с Graef CM80. Имам го още като резервен вариант на село, че не ми се разнася Kinu-to:)
Като цяло, с шайбите имаше 2 (!) позиции в началото на склата, в които ставаше за еспресо и си играех с количеството, за да докарам резултати.
Проблемът при мен дойде от камък в кафето, който заседна при мелене и тъй като единият нож е сложен в пластмасово легло, положението му се изкриви и не ставаше за нищо. Не беше вече гаранционна и поръчка на нови ножове от Graef беше 60 евро без доставката, почти безмислено при цената на мелачката, но го направих де...

С две думи, с някой друг лев отгоре човек може да си вземе нещо свястно, което ще има повече от 2 позиции за мелене с условни резултати.
еКспресо
Зелено кафе

Мнение

Като временно решение мелачката към блендера става за отбиване на номера, но козата си сака пръч. :D

За мелачки без дозатор таймерът има ли голямо значение?
galinmi
Нов потребител

Мнение

Здравейте,
Коя кафемелачка бихте ми препоръчали?

https://www.olx.bg/ad/kafemelachka-CID632-ID7Rgg0.html

https://www.olx.bg/ad/kafemelachka-laci ... 8cU2J.html

Благодаря.
Аватар
KRASI
Средно изпечен
Град: Ямбол
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia v5/Ceado e37s
Gaggia Classic/Nuova Simonelli MDX

Мнение

Аз имам Nuova Simonelli и е страхотна мелачка.65 мм ножове.