Bravo Tamper

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератори: glatzial, Gaggia

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

И моят тампер дойде. Отлична изработка, добре танпира. Точно щях да напиша, че едно ръководство за употреба добре би ми дошло и баршейкър ме изпреварили :D Също можеше да има и едно малко шестограмче в пакетчето :D
Иначе ми харесва - стабилен уред е.
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
BarShaker.Ro
Supporter
Град: Oradea

Мнение

:)

Добрият момент прави разликата :))

Only God Can Judge Me
Аватар
rotvailerbg
Зелено кафе
Град: Стара Загора
Приготвям кафе с: Lelit Victoria PL91T
Eureka Mignon Specialita

Мнение

Малко да UP-на темата, доволни ли сте от тампера защото мисля да го поръчвам комплект с бъркалката на казака.
Аватар
vessk0
Светло изпечен

Мнение

Аз не съм особено очарован от тампера.
Имам две основни забележки към него, които отсъстваха в предишния комбиниран инструмент, който ползвах Jack Leveller, а именно:

1) Диаметърът на основата не е 58.55м и вероятно заради това оставя един лек ръб с кафе след притискане по стената на цедката, както и изглежда, че се получава пролука между компресираното кафе и цедката - последното може и да е само зрителна измама.
2) След ползване се набива кафе между основата и другата метална част, която ляга върху портафилтъра. Много е досаден за чистене.
bgtron
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: La Marzocco

Мнение

Ползвам въпросния тампер повече от шест месеца. Не е лош уреда, но е страшно надценен. Ако очакванията Ви са , че по някакъв магически начин ще подобри резултатите в чашата , ще останете разочаровани.
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

Красив инструмент е, от качествени части и добре сглобен. Улеснява процеса. От точките на @vessk0 - при мен ръб на IMS и VST цедка не се получава - тамперът е точно 58.6 при мен . С точка 2 при мен е същото - веднъж на 2-3 седмици развивам основата и почиствам с кърпа.
Според мен тампира по-добре от Казак-а. Но си е просто тампер - аналогичен резултат се постига с добра техника и внимание и от много по-евтини тампери. Като цяло аз съм доволен.
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne

Мнение

Уменията винаги са водещи, каквито и аксвсоари да си накупиш, ако нямаш усет как се случват нещата, все тая.
Моля пишете в темите за съвет, а не лични съобщения.

Благодаря за разбирането!