:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Избор на entry-level кафемашина и кафемелачка

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератори: glatzial, Gaggia

bgdiman
Нов потребител
Град: Sofia

Избор на entry-level кафемашина и кафемелачка

Мнение от bgdiman »

Здравейте кафелюбители,

от около 8-9 години пропих кафе (еспресо), преди това явно акъла ми е бил някъде другаде... :D Първата ми машина за домашно ползване беше кафеавтомат Saeco Vienna. Като не толкова претенциозен на онова време, бях доволен от напитката в чашата ми. Преди 4-5 години се преместих в друг апартамент, в който нямаше място за подобна машина, като реших да премина на машина на доза смляно кафе с ръкохватка. Бях заръчал на баща ми да ми търси подобна, като изискването ми беше да изглежда атрактивно (алпака) и той ми предложи неговата лична, която ползва на работа. използвах я може-би две години и я пуснах за продажба, оказа се, че е Lelit (за жалост не си спомням модела). Излишно е да казвам, че замина за броени дни. И така стигаме до последната ми лична машина, кафеавтомат Saeco Incanto Classic. Та отново реших да премина на кафемашина с ръчка и от няколко дни се разделих със Саекото. Позичетох форума тук, като предвид написаното и евентуалният ми бюджет, си мисля че добър вариант би бил :
- Gaggia Classic (2002-2014)
- Gaggia MDF v.1 или v.2 (каква всъщност е разликата?) или ръчна кафемелачка (Hario Skerton би ли била подходяща за Gaggia Classic?)

Кафе-консумацията ми ще е минимална (може би 2 шота на ден, през уикенда 3-4)

Надявам се да се вместя в бюджет 400-500лв., реална ли е цифрата?
Също така, ще се радвам на препоръки от търговци или сервизи, които предлага горепосочените от мен кафемашина и кафемелачка.
Ако закупя кафемашина или кафемелачка, дали някой от форума би могъл да се ангажира да ги профилактира (срещу заплащане разбира се)?

Поздрави!
toro
Кафе трафикант
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Lido 2

Re: Избор на entry-level кафемашина и кафемелачка

Мнение от toro »

Хариото не става за такива машини. Мъчих се доста и се чудих защо не ставаха добре кафетата.

Ако е за крема диск машина или някоя обикновено Делонджи става.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/DRM
Обратна връзка:

Re: Избор на entry-level кафемашина и кафемелачка

Мнение от Gaggia »

Здравей и добре дошъл до 500лв ще се вместиш в намирането на читава Гаджия Класик втора ръка и начален клас електрическа кафемелачка, пак втора употреба. MDF 1(155W) e с асинхронен променливотоков двигател с пусков кондензатор, MDF 2(100W) е с постояннотоков двигател с редуктор, и двете вършат работа.
За Хариото има отзиви и тук във форума че става за еспресо, но това по-скоро е временно решение или за пътуване.
www.facebook.com/www.coffeeforums.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Новорегистрирани кафе любители”