Кафемелачка за единични дози Lagom P64 Flat Burr Grinder

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
Eklektik
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rocket Appartamento + Niche Zero

Мнение

За тези пари се чудя дали не е по-добре един Caedo E37SD с неговите 83мм титаниеви ножове. Не са SSP, но все пак..
Dimi
Зелено кафе

Мнение

Eklektik написа:
01 Юли 2020 10:53
За тези пари се чудя дали не е по-добре един Caedo E37SD с неговите 83мм титаниеви ножове. Не са SSP, но все пак..

Пиеш ли предимно качествени светли зърна и вземеш Лагом с унимодалните ред спийд шайби е по-добрият вариант от чеадо-сд!

Шайбите на Чеадо по принцип на са- крем де ла крем- , и това го казва и самият ХанСунЛее от SSP. Проблемът при тях е че имат малка режеща повърхност,(заради голямата дупка по средата) което не позволява да се направи добра унимодална геометрия. ;)

Последно промяна от Dimi на 01 Юли 2020 18:19, променено общо 1 път.
Аватар
Eklektik
Светло изпечен

Мнение

Хайден от Lagom ми сподели, че за medium/medium-dark roast, което главно пия е добре да се вземе със SSP HU ножове, но аз останах с впетеление, че те са за светлите кафета.
И друго има, Caedo са по-доказани и по-близки до нас, ако има проблеми. За alignment-а на Лагом не знам, но не съм чувал да има проблеми при Caedo. Винаги мога да сложа SSP-та в Caedo-то, мисля.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

Откакто имам Ceado E37SD със SSP HU ножове (изравнен) се кротнах и нямам никакви забележки към мелачката, нямам поръчан Lagom прецених че ще е голяма загуба за продажба след това. Добри неща виждам в Lagom P64, но докато не го пипна и тествам не бих се изказвал. Следващата ще е EG1 най-вероятно :coffee: .
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
Аватар
Eklektik
Светло изпечен

Мнение

Gaggia написа:
01 Юли 2020 11:34
Откакто имам Ceado E37SD със SSP HU ножове (изравнен) се кротнах и нямам никакви забележки към мелачката, нямам поръчан Lagom прецених че ще е голяма загуба за продажба след това. Добри неща виждам в Lagom P64, но докато не го пипна и тествам не бих се изказвал. Следващата ще е EG1 най-вероятно :coffee: .

Пиши, ако искаш да се отървеш от този E37SD, ако вземеш EG-то! Как се реши за EG над Монолита се чудя, но това е друга тема.
Ще го следя Лагома, не съм на пазара още, но определено е интересна мелачка за ценовия клас.

Dimi
Зелено кафе

Мнение

Eklektik написа:
01 Юли 2020 11:25
Хайден от Lagom ми сподели, че за medium/medium-dark roast, което главно пия е добре да се вземе със SSP HU ножове, но аз останах с впетеление, че те са за светлите кафета.
И друго има, Caedo са по-доказани и по-близки до нас, ако има проблеми. За alignment-а на Лагом не знам, но не съм чувал да има проблеми при Caedo. Винаги мога да сложа SSP-та в Caedo-то, мисля.

Така е, и на страницата така го дават!
Всъщност ето това при Лагом го намирам за супер яко. В зависимост какви предпочитания имаш, си я конфигурираш с нужните ножове (шайби). Така трябва да протича и изборът на мелачка. ;)

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

И все пак 64мм за тия пари ми се вижда скъпо.
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
Eklektik
Светло изпечен

Мнение

glatzial написа:
01 Юли 2020 12:54
И все пак 64мм за тия пари ми се вижда скъпо.

Именно. Затова едно око и на LeverCraft Ultra с неговите 98мм.
Интересна година за single dose мелачките.