Какво кафе да използвам във вкъщи?

Място където може да обсъждате различните видове кафе, сортове, начин на изпичане и всичко свързано с това

Модератори: Svetlin, Gaggia

astrabg
Зелено кафе
Град: sofia
Приготвям кафе с: LELIT BIANCA
EUREKA MINGNON SPECIALIZED 17NX - CHROME

Мнение

Харесвам бленда на Illy
Lan
Нов потребител
Приготвям кафе с: Gaggia Classic Pro & Gaggia MDF1

Мнение

The_amateur написа: 13 Фев 2022 06:43 Здравей,
Според мен идеални за начало са кафетата на Домани. Собственикът пече по-тъмно и определено бяга от модерната в момента "плодова свежест". Можеш да отидеш в магазана, да са срешнеш с него, да му кажеш какво искаш и да изпиеш едно кафе за проба. Вярно машината и мелачката са му професионални, но все пак ще добиеш представа за кафето и дали това е търсения от теб вкус. След това в къщи ако не се получи причината ще е в теб и техниката ти.
Съгласен съм с теб аз наскоро започнах да си взимам от там и ми допадат вкусовете на тези, които съм опитал.
astrabg
Зелено кафе

Мнение

Преди да си купя Lelit Bianca харесвах illy на зърна. Бях пробвал кафета на Дъбов но не успях да се справя с киселинността им. Много светли ги пече. С новата машина нещата се промениха. Сега италианските кафета ги намирам прегорели или на ръба.
На Коферо съм в момента защото магазина ми е на пеша разстояние, но цените им хвърчат
Аватар
Rambo
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Eureka Mignon
Saeco Poemia и HARIO Skerton Plus

Мнение

astrabg написа: 05 Дек 2022 21:03 Преди да си купя Lelit Bianca харесвах illy на зърна. Бях пробвал кафета на Дъбов но не успях да се справя с киселинността им. Много светли ги пече. С новата машина нещата се промениха. Сега италианските кафета ги намирам прегорели или на ръба.
На Коферо съм в момента защото магазина ми е на пеша разстояние, но цените им хвърчат
Здрасти,
има цял раздел за пекарни и от коя хората са доволни, но от въпроса ти не разбирам, дали искаш да ти препоръча някой, пекарна за специално кафе или някакво за масово производство.

Поздрави,
astrabg
Зелено кафе

Мнение

не, просто разсъждавам на глас :)
Didro
Зелено кафе
Град: Враца
Приготвям кафе с: Очаквана покупка на DeLonghi

Мнение

Tchibo milano по моето скромно мнение не еникак лош вариант.
Поздрави!
Аватар
Rambo
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Eureka Mignon
Saeco Poemia и HARIO Skerton Plus

Мнение

Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали масово кафе за офиса, защото на колегите не им се дава пари са специално кафе и колкото и да ги убеждавам, че разликата е огромна, те не могат да си представят как да дадат по 17-20+лв. за 250гр. кафе.

Предварително се извинявам за въпроса, но ако има някой, който е сравнително доволен някоя марка ще съм благодарен да сподели.

Поздрави,
myamakov
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Gaggia Baby, 1Z JX-Pro

Мнение

Rambo написа: 23 Яну 2023 13:28 Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали масово кафе за офиса, защото на колегите не им се дава пари са специално кафе и колкото и да ги убеждавам, че разликата е огромна, те не могат да си представят как да дадат по 17-20+лв. за 250гр. кафе.

Предварително се извинявам за въпроса, но ако има някой, който е сравнително доволен някоя марка ще съм благодарен да сподели.

Поздрави,
viewtopic.php?t=106
Блендът им Еспресо Доро смятам е доста добър вариант . (надявам се това да не е реклама)...аз взимам 2 пакета за да имам безплатна доставка
Wlado
Тъмно изпечен
Приготвям кафе с: ACS MINIMA, Eureka Drogheria, Lelit pl041tem, Gene CBR 101 coffee roaster

Мнение

Поздрави,
E, че има сто хиляди пекарни харесай някакво бюджетно кафе от тях...
Stefko
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Hario Mini Mill
Bialetti Venus

Мнение

Поздрави,
Колегата по-горе вече е похвалил кафето на Мартинес с 80 Арабика и 20 Рубуста, като съм забравил да си взема и ми е спешно взимам от Арома кафе техния бленд с Арабика, който също го пекат Мартинес. Колкото до колегите ви трудно може да убедите някой в нещо, моето кафе от край време колегите го намират за кисело, много преди да открия специалното кафе и форума, сега дори не им предлагам, искат да внасят горчивина в живота си с обилно количество захар това е тяхната рецепта за кафе.
Добрата техника улеснява нещата и увеличава повтаряемостта на резултата.