Съвет за избор на кафемашина

Форум за обсъждане на кафемашини

Модератори: Gaggia, glatzial

Wlado
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio

Мнение

Аз съм си взел всичко без малката цедка от линковете... И справят се добре ascaso цедките... Например с IMS май по не ми харесва. На ботъмлеса съм сложил ims че е по-малка - Но повече пръска от ascaso. Иначе стандартната цедка нагрява повечко метал и ще държи по толпло кафето - някъде го слушах това разсъждение... Но ботъмлеса от тях е малко по неточен като размер и иска повечко затягане - иначе може да излезе вода отстрани...
Аватар
DanyKioshev
Зелено кафе
Град: Габрово
Приготвям кафе с: Lelit Kate PL82T

Мнение

Здравейте и аз съм решил да си купя Lelit - Anna PL41TEM споделете плюсове и минуси които сте срещали.Гледах клипчета че много пада температурата на PID-a от 94 на 80градуса което ме притесни малко.Решил съм и това да взема като допълнение http://barshaker.ro/PLA570S-57mm-Naked- ... egory_id=0 ако имам от нещо друго нужда като за назало кажете :)
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

Машината е добра за ристрето, от 30мл нагоре обаче температурата в бойлера пада и нямам как да я компенсира, нито PID, нито нагревател. За къси шотове се справя отлично, защото дъното на бойлера е и основа на душ/глава на портафилтъра и е нещо като наситена група. Гола ръкохватка има в блустар доста по-евтина, ако не държиш на оригинална разбира се. Концепцията е Mokita 250мл. 57мм е ръкохватката и каквото и да си купиш като аксесоар ще приключи с тази машина.
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
Аватар
DanyKioshev
Зелено кафе

Мнение

Май единствения вариянт за близка цена е Lelit Victoria при нея май го няма този проблем с температурата
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

300ml бойлер на Лелит е много стабилен, ето реален тест
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
Аватар
DanyKioshev
Зелено кафе

Мнение

Намерих малко употребявана Lelit - Kate - PL82T на добра цена. Като изключим мелачката тя не е ли едно към едно с Victoria?