:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Избор на кафемашина/общи насоки

Всичко свързано с професионалната техника за приготвяне на кафе

Модератори: glatzial, Gaggia

bgtron
Зелено кафе
Регистриран: 31 мар 2019 12:00
Град: Sofia
Приготвям кафе с: La Marzocco
Отзиви: 28
Рейтинг : 16

Re: Избор на кафемашина/общи насоки

Мнение от bgtron » 13 авг 2019 16:41

Според мен най- добре е колегата който отвори темата да си определи бюджет. Въз основа на този бюджет хората от форума с опит ще му предложат конкретни машини и мелачки. В противен случай още дълго ще се лута и чуди.
Благодарили на bgtron за публикацията (потребители 2):
GaggiaИван Вълков
Рейтинг: 11.76%
радо
Тъмно изпечен
Регистриран: 03 фев 2019 15:53
Град: София
Приготвям кафе с: Brasilia Club; Isomac Tea; Mazzer Major;Niche Zero
Отзиви: 96
Рейтинг : 57

Мнение от радо » 13 авг 2019 20:13

Щом си решил, че първо трябва да купуваш, тук във форума, се продава хубава кафемелачка
https://www.coffeeforums.bg/viewtopic.php?f=11&t=247
Wlado написа:
12 авг 2019 23:42
Не бих си взел гаджатав никой случай, искам нещо стабилно с което вкъщи да си правя 4 поредни кафета напр. със сходен или еднакъв резултат. Намерил съм поносимо кафе за басисване. За мелачка нямам нулева идея, за кафемашините почетох и някаква мини полупрофесионална ми харесва... За заведение не ми звучи иначе сериозно да си вземе човек някаква очукана втора ръка..
aira786
Зелено кафе
Регистриран: 15 яну 2019 15:17
Град: 25°57'57.0"N 80°08'28.0"W
Приготвям кафе с: Profitec pro 700 / Ceado 37S SSP burrs/HG-1 motorized
Отзиви: 15
Рейтинг : 54

Мнение от aira786 » 14 авг 2019 02:32

Ако искаш правилни съвети очертаи схемата какво искаш да получиш като кафе и къде го позиционираш /арабика робуста ???? за продаване, за удоволствие? В единият случаи гониш рентабилност в другия качество като цяло на беден пазар трудно се съвместяват,
Дотук виждам една грешка /имам кафе за бастисване с такова кафе резултатите идват много трудно/
за добро кафе ти трябва прясно изпечено кафе има достатъчно добри за 25-30 лв/кг докато не изхвърлиш няколко килограма кафе не се получава.За кафемелачка нещо 83 мм ,питай хем старило хем патило ,за начало ползваи неща които са щадящи от към грешки :coffee:
Wlado
Зелено кафе
Регистриран: 09 авг 2019 19:13
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio
Отзиви: 42
Рейтинг : 21

Мнение от Wlado » 15 авг 2019 13:32

В къщи рядко се ползва робуста. За заведение изобщо. Подчертавам, че за момента ще си взема нещо с което ще правя, кафе и нас За мелачката не знам бюджет. За кафе машина макс. 800 в краен случай малко отгоре... Желанието ми би било в добрия случай да е полупрофесионална с два бойлер и да не изчакам кафето, да загрява после за загряването на парата...
aira786
Зелено кафе
Регистриран: 15 яну 2019 15:17
Град: 25°57'57.0"N 80°08'28.0"W
Приготвям кафе с: Profitec pro 700 / Ceado 37S SSP burrs/HG-1 motorized
Отзиви: 15
Рейтинг : 54

Мнение от aira786 » 15 авг 2019 22:57

https://coffeeforums.bg/viewtopic.php?f=17&t=43

Двубоилерна 800лв трудна работа????
bgtron
Зелено кафе
Регистриран: 31 мар 2019 12:00
Град: Sofia
Приготвям кафе с: La Marzocco
Отзиви: 28
Рейтинг : 16

Мнение от bgtron » 15 авг 2019 23:44

Wlado написа:
15 авг 2019 13:32
В къщи рядко се ползва робуста. За заведение изобщо. Подчертавам, че за момента ще си взема нещо с което ще правя, кафе и нас За мелачката не знам бюджет. За кафе машина макс. 800 в краен случай малко отгоре... Желанието ми би било в добрия случай да е полупрофесионална с два бойлер и да не изчакам кафето, да загрява после за загряването на парата...
Колега,съвсем добронамерено искам да ти кажа ,че между твоите желания и твоя бюджет пресечна точка няма.Човек без опит ,в желанието си да си вземе машина с възможности за малко пари е много вероятно да налети на някои боклук .На твое място бих прочел отново поста на Gaggia.
Wlado
Зелено кафе

Мнение от Wlado » 16 авг 2019 10:08

Двубойлерна беше изхвърляне. Имам предвид нещо такова:https://www.olx.bg/ad/profesionalna-kaf ... 7Ltck.html което би правило супер кафе и разпенва мляко в същото време.
Благодарили на Wlado за публикацията:
радо
Рейтинг: 5.88%
Потребителски аватар
batkovan
Бариста
Регистриран: 13 ное 2018 22:22
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47
Отзиви: 453
Рейтинг : 376

Мнение от batkovan » 17 авг 2019 01:14

Wlado написа:
16 авг 2019 10:08
Двубойлерна беше изхвърляне. Имам предвид нещо такова:https://www.olx.bg/ad/profesionalna-kaf ... 7Ltck.html което би правило супер кафе и разпенва мляко в същото време.
Добре изглежда тази - топлообменник, 6,5 л бойлер, е61 пишат че е , въпреки че на мен не ми прилича групата на е61, освен да е някак скрита. Малко по стар модел изглежда от актуалния http://www.iberital.com/en/coffee-machines/intenz/ . Ако не трябва да я ремонтираш, мисля че е добра оферта. На пазара втора ръка за до 800 лв се намират макар не много често.. преди няколко месеца пак имаше е61 с роторна помпа за толкова, една гаджа тс пък за 400 лв някъде гледах, дори в този форум @gaggia преди половин година бе оферирал едната си е61 HX за около тази цена. Вече въпроса е дали ще случиш на читава и ако не доколко ще е за ремонт. Добре си се насочил.
Wlado
Зелено кафе

Мнение от Wlado » 17 авг 2019 09:32

Друго подобно, което ми харесва: https://www.olx.bg/ad/profesionalna-kaf ... 7MtzH.html
temp
Тъмно изпечен
Регистриран: 26 окт 2018 11:50
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia
Отзиви: 61
Рейтинг : 51

Мнение от temp » 18 авг 2019 17:15

Два пъти пускаш обяви на тоя търговец.
Всички ти казаха че нещата са му скъпи, нищо че са боядисани.

Втора употреба техника , така боядисани (прикрита) не купувам , А ти пак и пак същия търговец.- Да не си...
Благодарили на temp за публикацията:
Иван Вълков
Рейтинг: 5.88%
Отговори

Върни се в “Професионални кафемашини и барово оборудване”