PID controler vs. Termocontroler

Споделяме опит с подобренията и модификациите, които сме направили на нашата техника или изработката на нови и интересни проекти свързани с кафето

Модератори: glatzial, Gaggia

Аватар
blazarov
Тъмно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia v5 + Eureka Mignon
Brasilia Lady + Mazzer Super Jolly

Мнение

Имайте предвид, че и SSR Fotek са абсолютни ментета затова слагайте минимум 40A
А за темп аз процедирах така:
Намерих най-ниската температура , на която все още съска водата излизайки от групата и я приех за 100c. На Силвията това се оказа 107, а на Brasilia около 110.
Важно е замерването да се прави на стабилна система - примерно 5 мин след като дисплея на PID е заковал целта.
Ако предпочиташ можеш да сетнеш офсет, но това е само козметично, а и няма причина да се смята че разликата между външната повърхност на бойлера и водата течаща от групата е константа - със сигурност не е.
toro
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Lido 2

Мнение

Защо този слага 2 контролера и 2 релета?

toro
Кафе трафикант

Мнение

blazarov написа:
11 Фев 2019 19:28
Имайте предвид, че и SSR Fotek са абсолютни ментета затова слагайте минимум 40A
А за темп аз процедирах така:
Намерих най-ниската температура , на която все още съска водата излизайки от групата и я приех за 100c. На Силвията това се оказа 107, а на Brasilia около 110.
Важно е замерването да се прави на стабилна система - примерно 5 мин след като дисплея на PID е заковал целта.
Ако предпочиташ можеш да сетнеш офсет, но това е само козметично, а и няма причина да се смята че разликата между външната повърхност на бойлера и водата течаща от групата е константа - със сигурност не е.

Точно 40А поръчах!

Костадинов
Светло изпечен
Град: Русе
Приготвям кафе с: La Pavoni Pub, Mazer Royal

Мнение

toro написа:
11 Фев 2019 19:29

Защо този слага 2 контролера и 2 релета?

Той си е написал - един за кафе и един за пара, не знам трудно ли е просто да бутне температурата нагоре за пара като иска.

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

За пара се ползва обикновено изхода за аларма, ако питаш мен парата си е екстра и с термостат, кафето има нужда от идеална температура.
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
toro
Кафе трафикант

Мнение

Остава да успея да го сглобя, изглежда елементарно, ама все пак като е нещо ново се шашкам леко.