:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Избор на кафемашина/общи насоки

Всичко свързано с професионалната техника за приготвяне на кафе

Модератори: glatzial, Gaggia

Wlado
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio

Re: Избор на кафемашина/общи насоки

Мнение от Wlado »

Нямам идея, иначе нямаше да питам. Нали така. За сега за да не се баутвам се чудя за една Nuova Simoneli Oscar 2, oт amazon.de. Гледам, че е HX 58 mm, два кръга или както се казва там...
радо
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Brasilia Club; Isomac Tea; Mazzer Major;Niche Zero

Мнение от радо »

От трите машини които си пуснал до сега, само иберитала е професионална. И трите са хубави, но са с различна идея.
Wlado написа:
22 Авг 2019 14:21
Нямам идея, иначе нямаше да питам. Нали така. За сега за да не се баутвам се чудя за една Nuova Simoneli Oscar 2, oт amazon.de. Гледам, че е HX 58 mm, два кръга или както се казва там...
Wlado
Зелено кафе

Мнение от Wlado »

Явно си насочих въпроса в неправилната секция и трябва да се обяснявам. Целта е да ме насочи някой, към не чак много скъпа полупрофесионална кафемашина и мелачка, с която да си правя вкъщи качествно кафе или лате, докато настъпи време или събера смелост да направя нещо... :coffee: :D :lol: :confusion-shrug: Ако имах идея нямаше да питам...
temp
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia

Мнение от temp »

Пак не мога да разбера какво искаш

Машина за заведение, за вкъщи, за вкъщи , но с два бойлера (нали знаеш че това му трябва 1ч да стопи) незнаеш какво ти трябва .

Айде ,напиши ни точно и открито- каква ти е идеята и опита и да се опитаме да помагаме
Wlado
Зелено кафе

Мнение от Wlado »

Искам нещо с което да си правя яко кафе вкъщи на първо време. Ама не ми се дават много пари :) (то на кого ли?). След яко тършуване из интернет си мисля за Lelit pl42temd - 516 евро от амазон. Гледам, че загрява бързо, с PID e, мелачката едва ли е страхотна. Само ме дразни, че е с 57 mm ръкохватка. Иначе е поносима цена и доставката е безплатна!!! Също се чудя защо една ръкохватка без дъно е 100 лева...
aira786
Зелено кафе
Град: 25°57'57.0"N 80°08'28.0"W
Приготвям кафе с: Profitec pro 700 / Ceado 37S SSP burrs/HG-1 motorized

Мнение от aira786 »

Явно имащ излишни пари за хвърляне.
Кафемелачката е по важна от самата машина,а тук е доста слаба 37мм конусни ножове,сигурен проблем при по светли кафета/втора употреба Мазер 83 мм около 300 лв,до 500лв можеш да хамериш добра кафемелачка.
57 мм група ,няма набор от цедки :confusion-shrug:
Като цяло за начало можеш да изкараш добро кафе но яко кафе нема да стане ,слабото място е кафемелачката,а какво има вътре в машината е друга тема
Wlado
Зелено кафе

Мнение от Wlado »

:clap: :ugeek: това съм го установил и аз, но за вкъщи на първо време ми се искаше нещо бюджетно. КАКВА би била най - ниската цена за бюджетна машина (ранчилио Силвия клас). В английския ибей има чисто нова, rancilio Silvia за 700 лева, но е Еко версия дето изключва след 30 минути, което е малоумно. Lelit самостоятелна гледах, че има на добра цена, но без pid. (и двата избора могат да се комбинират с втора ръка Яка мелачка...). Вече нагоре ми се виждат скъпи. И може някой да премести темата, в не професионалните машини, че докато обмисля какво точно питам мина време, и въпроса стана с какво да правя вкъщи яко еспресо с тенденция към професионално занимание...
Nor
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Rocket Mozzafiato Type V и Rocket Fausto/Niche Zero

Мнение от Nor »

" докато обмисля какво точно питам мина време, и въпроса стана с какво да правя вкъщи яко еспресо с тенденция към професионално занимание..."

Даа...много еволюира ти🙂 Дано четеш какво пишат другите, за да вземеш правилно решение.
Аватар
martin76
Светло изпечен
Град: Русе
Приготвям кафе с: Lelit Anita 042 emd

Мнение от martin76 »

Wlado написа:
09 Сеп 2019 13:43
:clap: :ugeek: това съм го установил и аз, но за вкъщи на първо време ми се искаше нещо бюджетно.
Ако бюджета е 1000 лв, искаш нова машина Лелита е най добър. С по висок бюджет/място/време на старо има много мелачки и машини.
87hristiyan
Нов потребител
Град: Плевен
Приготвям кафе с: ECM SYNCHRONIKA + ECM AUTOMATIC 64
EXPOBAR BREWTUS IV + EUREKA MIGNION SPECIALITA'

Мнение от 87hristiyan »

bgtron написа:
12 Авг 2019 22:31
Курса въобще не е задължителен.
Изкарах еднодневен курс при Дъбов. Пари хвърлени на вятъра. Не искам да обобщавам, просто споделям опит.
Експертизата тук в този форум е на по-високо ниво.
Бил съм при Дъбов на еспресология с още двама души. Аз лично бях на вече една година "личен" опит , другите двама нямаха понятие. Реално момчето си предаде материята много добре, въпроса е на какво ниво отиваш, ако си напълно без опит смятам, че е полезен курса. Аз лично отидох за да поработя с Марцокото, да смеля кафе с Малкьонига и не напоследно място имах един два въпроса. Реално за 100 л. и няколко часа нали не се очаква да станеш бариста за шампионат? Пак казвам ако си от " 0 " си е задължително посещението.
Публикувай отговор

Обратно към “Професионални кафемашини и барово оборудване”