Аз на моята Гаджя ползвам двойната с 18гр и се получават много добре - предполагам е оригиналната.
Имам една единична в която слагам 10гр и се получава що-годе добре, но има channelling от време на време.
Ще си взема нова двойна, с която се надявам да правя кафе и с по-малко от 18гр кафе.
С колко грама кафе си правите шотовете?
В зависимост от зърната, но в 90% от случайте се стремя към 17,5-18,5 грама зърна, около 17,5-18г след мелачка. При екстракцията гледам да бъде около 30-35 секунди за 36-40 мл екстракция. През деня може да смъкна до 15-16гр кафе и 30-35мл екстракция, пак за същото време.
11гр. За макс 30сек и оклло 50гр кафе...
-
akazandzhiev
- Зелено кафе
- Мнения: 39
- Регистриран на: 18 Юни 2022 23:41
- Приготвям кафе с: ентусиазъм
18г, ако опре в цедката на душа намалявам, но се случва рядко.
-
TodorDoshkov
- Нов потребител
- Мнения: 5
- Регистриран на: 16 Яну 2025 14:23
- Град: Пловдив
16 грама . Милилитрите между 35-40


