Проблем при използване на портафилтър без дъно

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератори: Svetlin, Gaggia

CoffeePro
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: DeLonghi DEDICA EC 685, Hario MSS-1B Mini Mill Slim +, KINGRINDER K4

Мнение

Didro написа: 15 Яну 2023 18:53
CoffeePro написа: 13 Яну 2023 18:31 С абсолютно същата машина, китайски портафилтър и ръчна мелачка, правя гъсто кафе с уникален каймак. При мен най-голяма разлика даде прясно печеното кафе. Но си трябва кафемелачка. Благодарение на форума не се набутах с неспособна мелачка. В момента съм с бюджетна ръчна, по-нататък мисля да си взема Eureka Mignon Zero.
Здравейте!
Бихте ли споделили каква е вашата бюджетна ръчна мелачка?
Аз по принцип съм решил или бях решил, тъй сега се колебая да купя същата като тази от темата на:

DeLonghi Dedica KG 520M
HARIO Mill Mini-Slim +
Писал съм в други теми за опита ми с нея. Като цяло нямам база за сравнение. Но според мен всичко по-бюджетно е вече нереалистично да върши работа. Има недостатъци, но дори и след ъпгрейд с по-добра или електрическа може да ѝ се намери приложение. А и е на цената на 1 кг хубаво кафе. Всеки, който може да си позволи по-хубава нека го направи!
Didro
Зелено кафе
Град: Враца
Приготвям кафе с: Очаквана покупка на DeLonghi

Мнение

Много благодаря за коментара!
Didro
Зелено кафе

Мнение

CoffeePro написа: 13 Яну 2023 18:31 С абсолютно същата машина, китайски портафилтър и ръчна мелачка, правя гъсто кафе с уникален каймак. При мен най-голяма разлика даде прясно печеното кафе. Но си трябва кафемелачка. Благодарение на форума не се набутах с неспособна мелачка. В момента съм с бюджетна ръчна, по-нататък мисля да си взема Eureka Mignon Zero.
Привет!
Каква е вашата бюджетна мелачка?
Поздрави!
Didro
Зелено кафе

Мнение

Аз също се бях насочил към мелачката на Delonghi по-горе, но след прочетените мнения тук се отказах.
За което благодаря на всички изразили мнение!
markata
Нов потребител
Град: Sofia
Приготвям кафе с: De Longhi Dedica EC 685

Мнение

Хора, откъде да си взема филтър без дъно за De Longhi Dedica EC 685 BK?
Поръчах си 2 за по 60 кинта и двата не стават за резбата, само ще я прецакат.
Единият влиза трудно (поръчан от emag), другият (поръчан от temu), уж предназначен за тази машина, не можа да влезе докрай...
mdim
Нов потребител

Мнение

Първата бездънна ръкохватка си я изрязах от изрязах от оригинална, тогава още нямаше китайски заместители. Това е за ЕС.680, Само си поръчах цедки от Ибей. После като пуснаха китайците, си взех една пак от Ибей, преди годиниaи една non-pressurized но с два чучра от Амазон (тази в линка долу). Малко по-трудно влизат в началото, но ми се струва , че повече опира до смачкване на уплътнението, което винаги можеш да смениш. Ползвам редовно и трите (оригиналната, бездънната и тази от линка), оригиналната влиза по-лесно, но никога не съм забелязвал да изпуска отгоре.

https://www.amazon.de/dp/B09MMKDLJJ?ref ... tails&th=1
Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!
Аватар
yovko
Светло изпечен
Град: Пловдив
Приготвям кафе с: Eureka Oro SD & Dolce Vita with Profitec Go

Мнение

Аз имах две 685-ци. И двете купувани от Германия. Още пазя по-старата. И на по-новата по-трудно затваряха ръкохватките. Всичките. Имам три.

Сменял съм и уплътненията - все едно - на по-старата винаги беше по-лесно. Качественият контрол явно не е перфектен при Dedica. Та това с ръкохватките е малко на късмет.

Между другото ежедневната ми машина в момента е Profitec, а бездънната ми ръкохватка е ECM и с някои цедки затваря по-трудно от други. Същите цедки на ръкохватката Profitec са окей. ECM и Profitec са братовчеди, но… пак.

Иначе този портафилтър, който съм купувал за моята 685 е Fenteer и е от AmazonDE. Дойде с цедка, която не е зле, но не е и нещо особено. Без да съм очаквал нещо повече.
Life is too short for mediocre espresso.
Ivan
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: ECM/Eureka

Мнение

yovko написа: 08 Юли 2024 20:12 Между другото ежедневната ми машина в момента е Profitec, а бездънната ми ръкохватка е ECM и с някои цедки затваря по-трудно от други. Същите цедки на ръкохватката Profitec са окей. ECM и Profitec са братовчеди, но… пак.
Това "трудно" затваряне може би може да се коригира с 0.5мм по-тънък о-пръстен на showerhead-a?
Аватар
yovko
Светло изпечен
Град: Пловдив
Приготвям кафе с: Eureka Oro SD & Dolce Vita with Profitec Go

Мнение

Ivan написа: 09 Юли 2024 11:04 Това "трудно" затваряне може би може да се коригира с 0.5мм по-тънък о-пръстен на showerhead-a?
Обмислям го. Макар, че ме притеснява дали пък тогава няма да постигна обратен ефект с другата ми ръкохватка. Така или иначе не е голяма драма. Просто съобразявам коя комбинация от цедка и ръкохватка не е удачна и я избягвам. :coffee:
Life is too short for mediocre espresso.

Обратно към “Новорегистрирани кафе любители”