Проблем при използване на портафилтър без дъно

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератори: Svetlin, Gaggia

CoffeePro
Нов потребител
Град: София
Приготвям кафе с: DeLonghi DEDICA EC 685, Hario MSS-1B Mini Mill Slim +

Мнение

Didro написа: 15 Яну 2023 18:53
CoffeePro написа: 13 Яну 2023 18:31 С абсолютно същата машина, китайски портафилтър и ръчна мелачка, правя гъсто кафе с уникален каймак. При мен най-голяма разлика даде прясно печеното кафе. Но си трябва кафемелачка. Благодарение на форума не се набутах с неспособна мелачка. В момента съм с бюджетна ръчна, по-нататък мисля да си взема Eureka Mignon Zero.
Здравейте!
Бихте ли споделили каква е вашата бюджетна ръчна мелачка?
Аз по принцип съм решил или бях решил, тъй сега се колебая да купя същата като тази от темата на:

DeLonghi Dedica KG 520M
HARIO Mill Mini-Slim +
Писал съм в други теми за опита ми с нея. Като цяло нямам база за сравнение. Но според мен всичко по-бюджетно е вече нереалистично да върши работа. Има недостатъци, но дори и след ъпгрейд с по-добра или електрическа може да ѝ се намери приложение. А и е на цената на 1 кг хубаво кафе. Всеки, който може да си позволи по-хубава нека го направи!
Didro
Зелено кафе
Град: Враца
Приготвям кафе с: Очаквана покупка на DeLonghi

Мнение

Много благодаря за коментара!
Didro
Зелено кафе

Мнение

CoffeePro написа: 13 Яну 2023 18:31 С абсолютно същата машина, китайски портафилтър и ръчна мелачка, правя гъсто кафе с уникален каймак. При мен най-голяма разлика даде прясно печеното кафе. Но си трябва кафемелачка. Благодарение на форума не се набутах с неспособна мелачка. В момента съм с бюджетна ръчна, по-нататък мисля да си взема Eureka Mignon Zero.
Привет!
Каква е вашата бюджетна мелачка?
Поздрави!
Didro
Зелено кафе

Мнение

Аз също се бях насочил към мелачката на Delonghi по-горе, но след прочетените мнения тук се отказах.
За което благодаря на всички изразили мнение!

Обратно към “Новорегистрирани кафе любители”