Gaggia Classic какъв PID

Споделяме опит с подобренията и модификациите, които сме направили на нашата техника или изработката на нови и интересни проекти свързани с кафето

Модератори: Svetlin, Gaggia

Аватар
ShottegeN
Тъмно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019 PID
G-Iota Titanium
Wacaco Picopresso
1Zpresso JX-PRO
Hario V60
CAFEMASY-SCR 305

Мнение

Тези схеми принципно мен ме объркват, тъй като жиците не са ми силна страна, но ако погледнеш коментара ми с видеото на предната страница, там пича биквално показва коя жица вадиш, къде свързваш и т.н. и всичко ми се получи от първия път. Съветвам те да погледнеш клипа ако не си и да се ръководиш от него. Иначе ми изглежда правилна схемата.😊
Има ли желание, има и начин! Няма ли желание, намираме oправдание. ;)
Аватар
TheAnswer
Светло изпечен
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Gaggia Classic
1ZPRESSO Jx Pro

Мнение

Признавам си, че не съм изчел цялата тема, така че се извинявам ако някой вече го е постнал.
Интересно ми е измежду по-технически запознатите, колко ли е сложен ето такъв проект:

https://www.youtube.com/watch?v=7kdmDzkriX4

Човекът е споделил линк със снимки в описанието на видеото, както и малко код за въпросния ESP32 микроконтролер.

Възможността да наблюдаваш и други параметри освен температурата на живо по време на шота ми се струва направо космическа :geek:
Trex
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic Pro

Мнение

TheAnswer написа: 31 Мар 2022 12:33 Признавам си, че не съм изчел цялата тема, така че се извинявам ако някой вече го е постнал.
Интересно ми е измежду по-технически запознатите, колко ли е сложен ето такъв проект:

https://www.youtube.com/watch?v=7kdmDzkriX4

Човекът е споделил линк със снимки в описанието на видеото, както и малко код за въпросния ESP32 микроконтролер.

Възможността да наблюдаваш и други параметри освен температурата на живо по време на шота ми се струва направо космическа :geek:
ESP или Arduino няма голяма разлика, но се изискват не малко знания и опит с тези контролери и библиотеки. Играчката е по голяма отколкото човек си мисли първоначално.

Това което на мен ми е направило най-добро впечатление като проект/функции/цена е:
https://github.com/Zer0-bit/gaggiuino/wiki/BOM
BoyanMusic
Нов потребител
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2015 / Eureka Mignon Silenzio

Мнение

Здравейте, дали знаете някой който може да препоръча,поръча и монтира PID на GCP? За съжаление нито съм много добър с боравенето на жици, а и станах татко от съвсем скоро и повече от 10 минути свободни са направо късмет :D В момента съм с прословутата Gaggia 2015-та без solenoid valve-a , но съвсем скоро ще ъгпрейдна до 2019 Gaggia Classic Pro и просто имам чувството че с правилен контролен на температурата, ще успея драстично да си вдигна качеството на шотовете.

Благодаря!

Обратно към “Модификации, проекти, направи си сам”