За парфюмите с любов

Място за обсъждане на всякакви теми несвързани с кафе-хобито, спазването на добрия тон и правилата на форума е в пълна сила

Модератори: Svetlin, Gaggia

todor76
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Еспресо

Мнение

RobertDeMiro написа: 19 Мар 2021 20:49 Омбре е супер, но иска една идея по-топло време от сегашното. В момента ползвам Екстрийм Ноар на Лалик и е топ за цената си.
На Лалик никак не са лоши аромати и цени са много приятни. Много време ползвах този: Lalique Hommage a L'Homme
Или понякога черния. Траен и елегантен особено за зимата.
Toshiro
Зелено кафе
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: Nuova Simonelli MDX, Gaggia Classic, LB800

Мнение

Аз също съм любител на уханията. Падам си по следните нотки: тамян, смоли, мускус, агарово дърво, кедър, роза, кипарис, ветивер, пачули, ванилия, какао, кафе, кожа. Харвсвам все едни такива парфюми, които жена ми недолюбва, но ги нося без нея и всичко е точно.
Torodoro
Нов потребител
Град: Varna

Мнение

Bulgari Aqva homme

https://www.bulgari.com/en-us/fragrance ... pour-homme

Много харесван от дамите,
Nikolayykirilov
Зелено кафе
Град: София

Мнение

Много съм доволен от Prada Luna Rossa леко ухание и траен аромат.
marinow
Зелено кафе
Град: Varna
Приготвям кафе с: 1zpresso JX Pro
Lelit Victoria PL91T

Мнение

За любителите на малко по-тежките аромати - Mancera Cedrat Boise. Изключително траен и запомнящ се, но внимавайте с количеството.
Аватар
plamen.duchev
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Lelit Bianca + G-IOTA DF64

Мнение

Фен съм на тежките и трайни аромати и в списъка ми доста често влизат тези парфюми (не са подредени по хубост):
1. Tom Ford Noir Extreme - доста силни дървестни нотки; подходящ за студените месеци
2. Dior Fahrenheit Le Parfum (да не се бърка с edt който мирише на бензин) - ром/кожа пак подходящ за зимата
3. Dior Sauvage Eau de Parfum - може би най-добрия избор за лятото
4. Chanel Egoiste - ако Sauvage-а ви е прекалено изтъркан; мисля че е подходящ целогодишно
5. Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme - брутален аромат за топлите месеци, само и да траеше по-дълго...
ivaylotokiev
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Lelit Anita - PL042TEMD

Мнение

Аз също съм фен на хубавите парфюми, тези от които съм най-доволен са:
1. Paco Rabanne Black XS
2. Carolina Herrera 212 men
3. Issey Miyake L'Eau D'Issey

В момента основно ползвам Dior Sauvage, но горните три ми харесват с една идея повече.
Аватар
Ivaylo_espresso
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia and G-IOTA/DF64

Мнение

Сменям постоянно, като минимум имам 2 3 различни парфюма, но за мен класика си остава:

terre d'hermes и си го взимам поне веднъж годишно

Пазарувам от доставчик тип интернет, проверен много кратно като съчм взимал и тестери и нормални изпълнения.
Dimo
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Nespresso Coffee Machine - don't judge me

Мнение

Ivaylo_espresso написа: 13 Окт 2021 08:17 Сменям постоянно, като минимум имам 2 3 различни парфюма, но за мен класика си остава:

terre d'hermes и си го взимам поне веднъж годишно

Пазарувам от доставчик тип интернет, проверен много кратно като съчм взимал и тестери и нормални изпълнения.
Можеш ли да споделиш за доставчика, че трябва са сменя моя. Напоследък страшно му падна качеството.

Иначе на мен любимите са ми:

Shaikh Gold Edition
Sospiro Opera & Sospiro Erba Pura
Thierry Mugler Pure Havane
Dior Sauvage (клише, но е уникален)
Armani Acqua Di Gio Profumo (също клише, но също уникален)
И друуууги :)

Вмомента в колекцията имам около 20-тина, така че това ми е другото скъпо хоби. Винаги имам 3-4 евтини за ежедневна употреба като Bentley Intense, Davidoff Cool Water Intense и др :)
ggfh
Нов потребител

Мнение

Винаги съм ползвала мъжки аромати, а от 10тина години ползвам Dior Homme...обожавам го. Пробвала съм да разнообразя и с други, но този ми е любим и винаги имам от него.