Мока кафеварки Bialetti

Кафе напитки, начини и техники на приготвянето им и всичко свързано с това

Модератори: Svetlin, Gaggia

ivodanov
Нов потребител
Град: София

Мнение

Аз ползвам такава за две кафета като пътуваме някъде с жената. По инструкции от един бариста кафето не трябва да се притиска. Правя го като леко го побутвам с лъжичка, докато го сипвам, за да изпълни добре кошничката и накрая го завършвам с куп. Внимателно навивам отгоре другата част и така кафето става по-ароматно в сравнение с тампирано кафе.
Аватар
solo5
Нов потребител
Град: Бургас
Приготвям кафе с: DeLonghi EC271

Мнение

dedo pop написа: 28 Мар 2019 22:19 Имам два броя Bialetti Venus. За 2 и 4 кафета. Взех този модел, защото не е алуминиев.
И аз имах Bialetti Venus, но за 6 кафета
Предпочитам неръждавейка пред алуминий
при кафеварки и за бойлер на кафемашини
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Едно видео посветено на този метод
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
Аватар
ShottegeN
Тъмно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019 PID
G-Iota Titanium
Wacaco Picopresso
1Zpresso JX-PRO
Hario V60
CAFEMASY-SCR 305

Мнение

Както и предния път с печенето на кафе, така и сега видеото ти ми идва точно като по поръчка :D Тъкмо заглеждах кафеварките, но добре описана рецепта беше нещото, което ми липсваше, за да се навия да си купя. Е, довечера ще я взема от магазина и утре ще изпробвам рецептата. Благодаря! :)
Има ли желание, има и начин! Няма ли желание, намираме oправдание. ;)
Stefko
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Hario Mini Mill
Hario V60/ Bialetti Venus

Мнение

И аз го правя по подобен начин, само свалям кафеварката съвсем малко преди да започне да кипи и финално го пресипвам в друг съд, а не го охлаждам (вероятно в полеви условия охлаждането в река или езеро ще е за предпочитане)
Отлично видео, отново браво на Виктор, на мен ми отне доста време докато стигна до тази рецепта, малко Дъбов, малко съвети от една от продавачките в магазина на Бианчи от където взех нераждаемото си Биалети и доста Youtube.
Определено и аз съм за по-голяма по обем кафеварка, в бъдеще бих взел за 10-12 кафета, че със жената за 6бр. нещо ни е в долна граница и е само за нас, а ако имаме гости.?

Обратно към “Кафе напитки, начини и техники на приготвяне”