Кантарчета/Везни за кафе

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератори: Svetlin, Gaggia

Аватар
Rambo
Зелено кафе
Град: Хасково
Приготвям кафе с: Saeco/Philips

Мнение

Здравейте,

Преди седмица си закупих тази везна и за сега съм доста доволен. Нямам точна тежест, за да проверя каква ѝ е точността, но за 42лв. мисля, че е добре / https://www.aquabuilding.com/products.php?id=5334 /. Дисплеят е доста ярък и четлив, лесен за използване, работи с 3бр. AAA батерии.
Basstoon
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Rancillio Silvia v3 и 1Zpresso J-MAX

Мнение

Някой пробвал ли е ETA Artista Coffee 8777? Симпатично е, но не намирам ревюта. С точност 0.1g за 2g - 999.9g и после 1g от 1kg до 3kg (ако се вярва на спецификациите от сайта)
Последно промяна от Gaggia на 31 Май 2022 15:34, променено общо 1 път.
Причина: Линкове към търговци са ненужни!
Аватар
Rambo
Зелено кафе
Град: Хасково
Приготвям кафе с: Saeco/Philips

Мнение

За цената си от 40лв., аз бих си я купил, според мен ще ти върши работа.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Още една малка и бърза везна
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
parushev
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia V6
G-Iota (DF64)

Мнение

@Gaggia , везната в продажба ли е и ако да - къде? Намерих я само в някакъв тайландски сайт за преордър.
Basstoon
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Rancillio Silvia v3 и 1Zpresso J-MAX

Мнение

Купих си Eureka Precisa и общо взето съм доволен. Това ми е първата „умна“ везна с функции свързани с кафе, така че нямам база за сравнение. Взех я по две причини:

1. Търсех умна везна с BT, която да може да си говори с ITO (споменават че става)
2. Да е на „прилична цена“ и да „върши работа“.

В Barshaker изчезна, но я намерих я в Германски магазин за 59.90 евро, така че цената е ОК за мен.

Китайското приложение за iPhone е абсолютен ужас. Единствено ми свърши работа за да демонстрира, че има връзка и се показва измерването на екрана на телефона.
Физически ми изглежда добре направена. Стои солидно за размерът си и се побира перфектно на трея на Silvia. Четох в нета, че цифрите не се виждали добре. Аз изобщо нямам този проблем и бях приятно изненадан. При мен индикациите се виждат добре, дори когато везната е сложени на машината.

Идва с малък пад от пореста гума за подложка на съдът с кафе. Подозирам идеята е да се изолира везната от горещата повърхност, ако се прави pour over. Тая гума не изглежда да се чисти лесно. Няма тежест за калибриране, така че не е ясно колко е точна.
„Тара“ и стартиране на хронометъра супер лесно. Сензорните бутони са чувствителни и се чува тих бийп. Измерванията имат лек лаг, но за мен е важно, че има повторяемост. В смисъл слагане махане няколко пъти показва еднакви стойности.

Софтуерът на везната има някои проблеми, които е добре да се знаят. Забелязах че има градиент на увеличаване на тежестта, про който не се детектва. Например ако се добавя по едно зърно в секунда при нулево ниво, промяна в тежестта не се показва. Това води до забавен бъг с преместване на нулата. В моят случай почнах да слагам зърно след зърно в чашка. След като сложих 10-тина и показаното „нето“ е нула, ги изсипах и сложих чашката обратно. Везната показа 2.2гр. Този проблем не се забелязва, ако вече има показано измерване – тежестта се увеличава с 0.1 или 0.2.

Няма да мога да направя видеоревю, но ако имате въпроси – питайте.

Обратно към “Ревюта на кафе оборудване”