Температура на водата от групата на Gaggia classic

Тук споделяме за проблеми с кафе оборудването и начините за тяхното решаване

Модератори: Svetlin, Gaggia

Аватар
sasso
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019+Eureka Specialita

Мнение

Gaggia написа: 13 Яну 2021 22:37 Специално за теб снимка, PID на 100 °C, 20 минути подгрев на машината, в чашата водата е 80 °C при няколко направени проби, ползвам двустенна чаша, защото нямам еднократна пластмасова. Забелязъл съм сходна температура и при други машини, вече под 75°C не е добре положението. Портафилтъра е без цедка, и е там колкото да ми държи кабела на сондата.
IMG_20210113_223252.jpg
:bow-yellow:
Аватар
TheAnswer
Светло изпечен
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Gaggia Classic
1ZPRESSO Jx Pro

Мнение

Понеже не намерих по-подходяща тема, реших да споделя ето тази графика относно температурното сърфиране с Гаджия Класик:

Изображение

Има едно нещо, обаче, което не ми е съвсем ясно.

Според описанията на графиката, човекът стартира шота в момента, в който светлинката на лампичката за кафето светва. Моето разбиране беше, че тази лампа светва в момента, в който е достигната някаква температура и нагревателят спре, или с други думи - при максималната температура, която може да се постигне без включване на парата.
Гледайки графиката обаче, машината достига доста по-високи температури. Някаква идея как се случва това?

Също така би ми било интересно ако някой е експериментирал веднага след светването на лампичката за еспресо, колко секунди трябва да седи включен бутона за пара, за да се достигнат примерно 95 градуса?
Trex
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Gaggia Classic Pro

Мнение

Тука имам една графика само на температурата
https://preview.redd.it/9zkbksiprec21.j ... a3470e868e
Доколкото си спомням от четено, гаджиите ползват термостат който има доста голяма разлика в температурата между изключване и включване на нагревателя е около 12-14 градуса и за това се правят тия фокуси със сърфинга.

Обратно към “Технически неизправности и начини за отстраняването им”