:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Цялостно почистване и профилактика на кафемашина Гаджия Класик (Gaggia Classic) 2006 година.

Тук споделяме за проблеми с кафе оборудването и начините за тяхното решаване

Модератори: glatzial, Gaggia

observer
Нов потребител
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2010
Рейтинг : 0

Re: Цялостно почистване и профилактика на кафемашина Гаджия Класик (Gaggia Classic) 2006 година.

Мнение от observer »

Благодаря за подробното ръководство, свърши ми отлична работа. При мен болтовете на бойлера бяха сменени и се развиха безпроблемно, предполагам, че ти самият си ги сменил :) Не бях маркирал свързването на долния термостат, но във хардуерния форум ми писа, че няма значение поляритетът им.
Имаше известно количество котлен камък вътре в бойлера и след нощна баня в лимонена киселина търках със стара четка за зъби. Не посмях да ползвам телена четка, струва ми се, че може да нарани алуминия. Гаджията светна.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/DRM
Рейтинг : 1508

Re: Цялостно почистване и профилактика на кафемашина Гаджия Класик (Gaggia Classic) 2006 година.

Мнение от Gaggia »

След като е имало котлен камък пускай веднъж месечно лимонена киселина или ползвай по-мека вода. Ако е отваряна и болтовете сменени, профилактиката е лесна, но понякога първото разглобяване е голям филм.
Машините произведени след 2009 година са с малък соленоид(трипътен вентил), но може да се направи ъпгрейд към голям, само е нужно да развием двата болта, които държат соленоида към главата и да завием на негово място другия трипътен вентил.

3way_valves.JPG
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
www.facebook.com/www.coffeeforums.bg
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/DRM
Рейтинг : 1508

Мнение от Gaggia »

Ако машината е добре поддържана и с правилните болтове, отварянето, почистването и затварянето трае максимум 1 час.

IMG_20200216_133544.jpg
IMG_20200216_132834.jpg
IMG_20200216_132541.jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Благодарили на Gaggia за публикацията:
Иван Вълков
Рейтинг: 5.26%
www.facebook.com/www.coffeeforums.bg

Обратно към “Технически неизправности и начини за отстраняването им”