[Решено] Ремонт на нагревателя на Rancilio Silvia V1-3/Heating element replacement on old Rancilio Silvia V1-3

Тук споделяме за проблеми с кафе оборудването и начините за тяхното решаване

Модератори: glatzial , Gaggia 

Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

В тази тема съм направил няколко снимки относно ремонта на Rancilio Silvia с повреден нагревател, който е запоен за бойлера. Вместо да купуваме нов бойлер, отрязваме стария нагревател, разпробиваме отворите със свердло 13мм, почистване повърхностите и монтираме качествен меден нагревател от Brasilia Club/Lady 1200W. Оригиналния нагревател от Ранчилио Силвия е 1100W, с този заместител имаме още малко мощност, която би помогнала на PID да компенсира по-бързо спада в температурата. Приличен нагревател за Brasilia Club се намира около 30лв и след тази модификация може да се сменя лесно и евтино. За мен медните нагреватели са по-добри от тези от неръждаема стомана, както е при новите Силвии. Надявам се темата ще е полезна, ако на някой му дефектира нагревателя на Силвията.

Ето изходното положения, а именно прекъснал нагревател:
Изображение
Отрязваме стърчащите изводи на нагревателя:
Изображение
Изображение
Разпробиваме с настолна бормашина 13мм отвори
Изображение
Почистваме с дремелче
Изображение
Новия меден нагревател
Изображение
Завиваме добре гайките
Изображение
Изображение
Сглобения бойлер, смених и няколко изолатори на клеми, защото бяха станали чупливи
Изображение

Изображение
Настройка на налягането
Изображение
Пием кафе :)
Изображение
Правила на CFBG: https://coffeeforums.bg/viewtopic.php?p=6674#p6674
Bachvarov
Зелено кафе
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Brasilia Lady

Мнение

Супер, перфектно се е получило. Запоен с припой нагревател бях виждал само на Плевен-ка досега.