Козметичен проблем с Mazzer Major

Тук споделяме за проблеми с кафе оборудването и начините за тяхното решаване

Модератори: Gaggia, glatzial

ulf
Светло изпечен
Град: Горна Оряховица
Приготвям кафе с: Gaggia Classic + Mazzer Major

Мнение

Привет. Сдобих се с още един възрастен Майор , но като го раглобих за почистване видях 2 дупки в отворите където са пружинките. Мисля че това е дефект при отливката на корпуса.
Според вас от там ще пада ли кафе върху мотора и евентуално идея как да ги запуша? Снимах само едната, но другата е същата.

20200917_194350.jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Memento Mori
observer
Светло изпечен
Град: София

Мнение

Там няма ли да е затворено от резбата на държача на горния нож? Премери колко идва, едва ли е проблем.
Инак ако те притеснява толкова може да го капнеш с някакво лепило... или да забъркаш прословутата смес от секундно лепило и сода бикарботат. Като засъхне даже може да шлайфаш/шкуриш/пробиват и каквито идеи ти дойдат.
ulf
Светло изпечен

Мнение

Като навия докрай диска, който притиска горния нож и остава просвет 3-4 мм. А и доста кафе имаше в мотора. Явно от там е влизало. С лепило ме е страх, че да не капне на мотора. Ама мисля да тествам с ламаринка от кенче ;) Странен Major... дупки в корпуса, а мотора му 900w / 1,2кс...И още нещо да попитам... В комбинабар ми казаха,че на тези които са с месингов ножодържач оригиналните ножове не пасвали отворите и препоръчват да взема някакъв български нож. Някой дали е тествал и да сподели резултата?

20200917_194016.jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Memento Mori
outcold
Зелено кафе
Град: Plovdiv
Приготвям кафе с: Victoria+Major

Мнение

Пише "giri 1400" това не са ли обороти? Т.е. не са 900.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Майора е на 1440 об/мин, Роял е на 950 об/мин. Аз не мисля че е проблем да се ползва с тези допълнителни вентилационни отвори.
главен редактор
ulf
Светло изпечен

Мнение

outcold написа:
18 Сеп 2020 18:05
Пише "giri 1400" това не са ли обороти? Т.е. не са 900.

Giri са обороти. Преди тях пише HP 1.2 Това са конски сили. Делиш на 1.36 и идат към 875 вата.

Memento Mori
ulf
Светло изпечен

Мнение

Gaggia написа:
18 Сеп 2020 18:11
Майора е на 1440 об/мин, Роял е на 950 об/мин. Аз не мисля че е проблем да се ползва с тези допълнителни вентилационни отвори.

От вътре извадих поне 200 грама кафе. Само от тези 2 отвора е влязло и беше блокирало лагерите. Ще залепя по една ламаринка за всеки случай.

Memento Mori