Ръчни кафемелачки 1Zpresso

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: glatzial , Svetlin , Gaggia 

Аватар
ShottegeN
Средно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019 PID
Eureka Mignon MCI
Wacaco Picopresso
1Zpresso JX-PRO
Hario V60

Мнение

marinow написа: 24 Сеп 2021 19:53 Здравейте, бихте ли споделили на каква едрина мелите успешно за еспресо? Отскоро имам JX PPO, и ще ми е полезен и вашия опит.
Здравей, деленията са малко условни, в зависимост от машината ти, цедката, вида на кафето и т.н. Като някакъв начален ориентир, ако си я калибрирал при напълно допиращи се нижове да показва 0, то може да започнеш от един пълен оборот и после завърташ до 5. От там вече можеш да си донаглясаш едрината спрямо твоята техника и кафе. Ако не си я калибрирал пак можеш да го направиш, просто цифрите няма да съответства с дадените от мен по-горе, ще трябва да си изброиш сам къде ще се падне това завъртане при теб. Това важи за стандартна цедка, ако ще ползваш саекото и е с крема устройство, тогава нещата стоят по различен начин, ще трябва доста по-едро мелене от моето. Успех 😊
Има ли желание, има и начин! Няма ли желание, намираме oправдание. ;)
marinow
Нов потребител
Град: Varna
Приготвям кафе с: 1zpresso JX Pro /Saeco Poemia

Мнение

Успях да я нагодя за моята машина, Благодаря! Първи впечатления- машинката е идеална, просто не съм очаквал ръчна мелачка да се справя толкова добре. Технологиите са напреднали :bow-yellow: