Eureка Oro Mignon SIngle Dose

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: glatzial , Svetlin , Gaggia 

Nikolay Kolev
Нов потребител

Мнение

От доста време заглеждам Single Dose кафемелачките и ми е интересно за вашето мнение спрямо G-IOTA и Niche Zero Grinder. В момента съм Gaggia Classic с модификации и Gaggia MDF, но определено ми липсват степени за еспресо в ниската част и има доста загуби на кафе в нея. Eureка Oro Mignon SIngle Dose , ме привлича най-вече защото е от доказана марка, но пък цената е близка до XL модела.
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Едва ли някой ще сподели мнение преди масовото производство, което стартира през септември, ако имам възможност ще я пробвам.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
Nikolay Kolev
Нов потребител

Мнение

Значи ще чакаме ревютата, ако и ти смяташ да взимаш, определно ще изчакам и твоето мнение.
Аватар
alex3d
Средно изпечен
Приготвям кафе с: NZ/MaraX/V60/AeroPress

Мнение

В avx имат тестова, щели да я пращат на колеги в Румъния (предполагам barshaker). Реално е наклонен XL без дисплей... SSP ножове не пасват (може би ще паснат след леки модификации), с тази малка врътка ще е мъка според мен.
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Чисто теоритично, това е наклонен миньон XL.
Какво не харесвам на пръв поглед:
  • Микрометричния винт те приковава само към един метод, най-вече еспресо, там имаш ползва от него, смяна на методите ще е мъка.
  • 65мм е нестандартен размер, а оригиналните ножове са с банална геометрия за класическо еспресо, покритието е +, но не е решаващо, интересни опциии за смяна не виждам
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
karan4o
Средно изпечен

Мнение

Новата мелачка за сингъл дози от Еурека почти дойде. Би трябвало този месец да я има на пазара.
Тук са дали едно интересно сравнение с другите две близки по спецификации и цена мелачки

https://www.bellabarista.co.uk/pdf/Eure ... -DF-64.pdf

Какво мислите по въпроса. Освен патентованата им настройка на едрината и 65мм-вите им патентовани ножове, май тази машинка изглежда много, много добра. Цената щяла да е около 600евро. Отделно ще си има поддръжка и 2 годишна гаранция в България.
Чудя се какво да правя, защото тъкмо поръчвам G-Iota.
Dimi
Средно изпечен

Мнение

Ниш, конична мелачка, с 4 плюса за квалитет при филтър и с един за еспресо.
Е, пак научих днес нещо ново.... :roll:
karan4o
Средно изпечен

Мнение

Хахаха, това със звездичките е пълен майтап... както се вика "нащо си е най-убаво"
Въобще няма смисъл да се обръща внимание на звездичките, а евентуално на другите детайли, като гаранция, надеждност, безшумна работа. Пак казвам, изключвам 65мм-вите ножове и специалната им врътка за настройката.
Интересно ще е, като излезе на пазара. Колкото повече конкуренция, толкова повече прогрес
;)
disign
Светло изпечен

Мнение

Още малко рекламни материали - https://blog.eureka.co.it/hubfs/Brochur ... EN-ITA.pdf
Това което на мен ми допада е че е произведена в Европа и би трябвало да има по-адекватна поддръжка, нещата които ме дразнят - заема значително повече място поради наклона и този патентован винт за настройка ...
От друга страна на 600 евро ще ги продават като топъл хляб и така и така ще трябва да се чака, та гроздето е кисело.
Да добавя и упътването как оптимално да мелим единични дози - https://blog.eureka.co.it/hubfs/Mignon% ... %20ENG.pdf Като се комбинира с винта това упътване и на човек му става ясно защо се продава толкова ниша, доста по-елементарно и удобно се случват там нещата.
Аватар
vessk0
Средно изпечен
Приготвям кафе с: ECM Synchronika + Niche Zero

Мнение

Най-големият недостатък на хартия са брутално високите обороти...