G-IOTA DF64 - нискобюджетна мелачка за единични дози

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: glatzial , Svetlin , Gaggia 

Аватар
blazarov 
Младши бариста
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia, Lelit Bianca, La Pavoni Pro
Mazzer Royal, Eureka Mignon, Hedone Honne, 1Z K+

Мнение

Ъпдейт 400гр кафе по-късно :)
- по-рано прибързах - прави кочина около себе си. То няма как иначе с тоя уъркфлоу свързан с яко издухване :) около мелачката целия плот става във фин кафе прах.
- вкусово нещата отиват към добре. Аз пия твърде много кафе и чета твърде много съответно съм тотално предубеден и субективен, но жена ми всеки път специално отбелязва колко е хубаво кафето, което принципно супер рядко се случва вкъщи :D
- една и съща доза смляна на дф64 седи значително по-ниско и по-малко като обем от такава смляна на 1z k+. Принципно правя с 14гр шотове на Павонито с IMS цедка (мисля 14 я водят). С дф64-ката за момента ми се струва, че по-добре се получават на вкус като ходя към по-едро смилане и увелича дозата възползвайки се от повечето място и слагам 15+ г.
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Махнах фолиото на едната мелачка, отдолу е перфектна полирана повърхност, защо е нужно това фолио ми става чудно.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
Аватар
acronym
Средно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Lelit PL41TEM
G-IOTA Titanium
Eureka Specialitа
JX-PRO

Мнение

Може би заради различните цветове.
Аз като избирах моята мелачка, по снимките в сайта ми изглеждаше така с полиран метален корпус. После останах леко разочарован.
Материала същия ли е като гърловината на капака?
Bereta
Светло изпечен
Град: Blagoevgrad
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, Kinu M 47

Мнение

Здравейте, мисля да поръчвам мелачката, с обикновените ножове. Имам питане. Това приспособление ще помогне ли по някакъв начин https://homebarista.be/shop/products/pr ... ntrol-disc, при положение, че всеки път ще се слагат само 18-20 гр. кафе? И дали има нещо друго, което да подобри работата с мелачката, за по-скъпите ножове е ясно :).
Ride on
georgebg
Светло изпечен
Приготвям кафе с: VBM Domobar Super Digital
G-IOTA DF64
1Zpresso K-Plus
Hario Drip Pot Wood Neck

Мнение

Bereta написа: 16 Сеп 2021 17:12 Здравейте, мисля да поръчвам мелачката, с обикновените ножове. Имам питане. Това приспособление ще помогне ли по някакъв начин https://homebarista.be/shop/products/pr ... ntrol-disc, при положение, че всеки път ще се слагат само 18-20 гр. кафе? И дали има нещо друго, което да подобри работата с мелачката, за по-скъпите ножове е ясно :).
По принцип когато меля има понякога зърна, които се смилат "по-късно" т.е. се ччува как подскачат докато се закачат на ножовете :)
А иначе , тя самата мелачка си е сингъл доза и никой не я е предвидил за повече от доза еднократно смилане.
Bereta
Светло изпечен
Град: Blagoevgrad
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, Kinu M 47

Мнение

georgebg написа: 16 Сеп 2021 21:44
Bereta написа: 16 Сеп 2021 17:12 Здравейте, мисля да поръчвам мелачката, с обикновените ножове. Имам питане. Това приспособление ще помогне ли по някакъв начин https://homebarista.be/shop/products/pr ... ntrol-disc, при положение, че всеки път ще се слагат само 18-20 гр. кафе? И дали има нещо друго, което да подобри работата с мелачката, за по-скъпите ножове е ясно :).
По принцип когато меля има понякога зърна, които се смилат "по-късно" т.е. се ччува как подскачат докато се закачат на ножовете :)
А иначе , тя самата мелачка си е сингъл доза и никой не я е предвидил за повече от доза еднократно смилане.

Ако това нещо е полезно, бих нахалствал за едно за мен във вашата поръчка, а аз мога да помогна с по-евтина доставка - моята я доставих в германия безплатно и през гъбко доставката излезе под 30 лв. общо
Аз за това и попитах. Ако има полза да се поръча с машината, иначе после доставката е по-скъпа от детайла.
Ride on
Аватар
The_amateur 
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Lelit Mara X
Niche Zero

Мнение

Казват, че поп-корнинга е кофти нещо. Дори като четях ревюта и мнения зя Ниша един от минусите, който се повтаряше навсякъде беше именно поп-корнинга /става дума за ранните мнения, после добавиха диска към стандартното оборудване за новите серии/ Така, че сигурно е от полза за всяка single dose мелачка. При тия пари какво му плащаш.....аз бих го поръчал
free.attitude
Зелено кафе
Град: Burgas
Приготвям кафе с: Lelit Bianca
DF64 Grinder

Мнение

acronym написа: 21 Авг 2021 15:08 Имам база за сравнение само с Миньона. Но тази цапа в пъти по-малко. Даже на плота няма почти нищо, основно полепва прахоляк отстрани на "чучура" и то не много. Не съм махал това силиконово парче и не смятам да го правя. :)
Братле, нормално да нямаш мръсотия след помпането :D, и аз съм в Бургас, и при мен също е така. Все пак тука влагата си е 60-80%.
Бивам :confusion-shrug:
Buna_tetu
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Cafelat Robot/Aero Press/V60
Kinu M47, BJ 71mm

Мнение

Интересно ми е за ползвалите и двете мелачки, как бихте сравнили един моднат за единични дози Mazzer Super Jolly и тази мелачка?Освен размера разбира се, чисто откъм workflow и шум например?
Аватар
acronym
Средно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Lelit PL41TEM
G-IOTA Titanium
Eureka Specialitа
JX-PRO

Мнение

Ето как е при мен положението с ножовете:

Изображение

Изображение

Може би ще трябва да подложа малко под неизтрития маркер на горния нож.