Алтернатива на Niche Zero до 1500 лв

Обсъждане на всички видове кафемелачки

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Lagom си имат EU склад, цената е само че в евро и няма такси.

For EU customers, we can receive the payment in EUR and offer duty-prepaid delivery option. The price for duty-prepaid option (shipping not included) is EUR 1640 for SSP burrs configuration, and EUR 1540 for standard burrs. Black-anodisation customisation option is avaialble at additional EUR 40.
главен редактор
Аватар
The_amateur
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Gaggia classic
Niche Zero

Мнение

За сега Ниша си е ОК /да чукна на дърво/....Но ако недай си боже се прецака след толкова приказки не разбрах каква ми е алтернативата за електрическа мелачка до 1500 лв.
Аватар
rockets
Nordic roast
Приготвям кафе с: Guatemala SB 73mm RS SSP / Cafelat Robot

Мнение

The_amateur написа:
10 Яну 2021 18:17
За сега Ниша си е ОК /да чукна на дърво/....Но ако недай си боже се прецака след толкова приказки не разбрах каква ми е алтернативата за електрическа мелачка до 1500 лв.

Baratza Forte / Steel Burrs

If your coffee tastes like coffee, then it's baked!
antropos
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Comandante C40
Gaggia Classic
V60/Aeropress

Мнение

rockets написа:
10 Яну 2021 20:46
The_amateur написа:
10 Яну 2021 18:17
Baratza Forte / Steel Burrs

И едно интересно “ревю” :

https://www.scottrao.com/blog/2019/1/5/ ... -is-better

toro
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia+Auber pid и Mazzer Major

Мнение

Ничшето доколкото помня, също не е вадене и започване да мели, имаше няколко дерта, ламаринки се правеха, гайка се развиваше и т.н.
До 1200лв е абсолютния максимум и според мен, дори аз не бих чакал 3-5 месеца за нея.
Както е сега 1500лв+ и месеци чакане става съвсем абсурдно, обаче масово я купуват все още в цяла Европа.
На вид е интересна и компактна, но не красива за мен, ако това се търси, понеже имам чувството, че доста хора я предпочитат заради това.
Аватар
The_amateur
Светло изпечен
Niche Zero

Мнение

toro написа:
11 Яну 2021 08:51
Ничшето доколкото помня, също не е вадене и започване да мели, имаше няколко дерта, ламаринки се правеха, гайка се развиваше и т.н.
До 1200лв е абсолютния максимум и според мен, дори аз не бих чакал 3-5 месеца за нея.
Както е сега 1500лв+ и месеци чакане става съвсем абсурдно, обаче масово я купуват все още в цяла Европа.
На вид е интересна и компактна, но не красива за мен, ако това се търси, понеже имам чувството, че доста хора я предпочитат заради това.

Предполагам говориш за т.нар FCD /flow control disc/
Преди се правеше на 3D ,но сега си идва с него. Нищо не правиш, дори е калибриран

rijit0
Нов потребител

Мнение

Здравейте,

Зачетох се в темата понеже и аз се интересувам от подобен клас мелачка, но и аз не успях да намеря Honne-то никъде като опция за закупуване. Някой има ли представа откъде може да се закупи такава мелачка? Има ли дистрибутор в България, който я предлага?

Поздрави
Аватар
Rotor
Средно изпечен

Мнение

Актуална цена може да получиш чрез запитване. Последно не беше върховната далавера, както е било едно време :) Виж също и в базара.
Аватар
The_amateur
Светло изпечен
Niche Zero

Мнение

Wlado
Светло изпечен
Приготвям кафе с: ACS MINIMA, Eureka Drogheria

Мнение

Аз лично ползвам това животно - https://www.coffee.net/eureka-drogheria ... inder.html
Не знам до колко може да се мери с ниша - но задържането е МИНИМАЛНО, ножовете са големи и винаги се е ползвал за single dose - и при мен и при предишния собственик... Може би може да се намери на по-хубава цена...