Lelit Victoria PL91T

Форум за обсъждане на кафемашини

Модератори: Svetlin, Gaggia

didobar
Нов потребител
Град: Кърджали
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2018/2019--Nuova Simonelli MDX

Мнение

Въпрос към Gaggia. Тъй като съм се насочил към Викторията и евентуално ще й понижа налягането според препоръките, може ли без нагряване на клапана да се мине? С това лепило или каквото е там регулиращия винт ли е залепен и няма ли да прецака самия клапан в работата му за в бъдеще? Извинявам се, ако е глупаво питането, но не съм се занимавал с тези елементи на кафемашини.
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Без нагряване има голяма вероятност да повредиш слота на винта. Нагряването едва ли подминава 100 градуса.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
r12324
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Lelit VICTORIA PL 91T
Lelit William PL2

Мнение

Измери колко е налягането в момента.... При мен не беше толкова високо около 9.5 и не съм го бутал
Но виж PID контролера си трябваше да се пипне за да направи температурата по постоянна... Скоро не съм се заигравал защото нямам подходящо оборудване. Много скъпо ми се вижда да го купувам, търся още вариант за под наем или някой майстор ако се появи избевиделица с подобен да го ползвам.
didobar
Нов потребител
Град: Кърджали
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2018/2019--Nuova Simonelli MDX

Мнение

r12324 написа: 08 Фев 2021 21:08 Измери колко е налягането в момента....
Още не притежавам машината, но така или иначе ще е Викторията, благодарение на прочетеното във форума.. Планирал съм покупката, като през това време оглеждам допълнително нещата - по принцип обичам да съм наясно предварително със ситуацията. Като я взема със сигурност ще видя какво е заводското налягане преди да човъркам нещо.
r12324
Зелено кафе
Lelit William PL2

Мнение

Мисля че няма да си разочарован, аз съм много доволен......
toro
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia+Auber и Mazzer Major

Мнение

r12324 написа: 08 Фев 2021 21:08 Измери колко е налягането в момента.... При мен не беше толкова високо около 9.5 и не съм го бутал
Но виж PID контролера си трябваше да се пипне за да направи температурата по постоянна... Скоро не съм се заигравал защото нямам подходящо оборудване. Много скъпо ми се вижда да го купувам, търся още вариант за под наем или някой майстор ако се появи избевиделица с подобен да го ползвам.
Какво оборудване ти трябва?
r12324
Зелено кафе
Lelit William PL2

Мнение

Е този специфичен портафилтър

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Тази ръкохватка струва 900лв, не мисля че си заслужава само за да си настроиш офсета на PID, действай на вкус или прежали една цедка и вгради термодвойка в нея, после с реално кафе мериш по време на екстракция.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
r12324
Зелено кафе
Lelit William PL2

Мнение

Няма да е същото пък и бая кафе ще похабя за опити.... Имаше една подобна но в щатите втора ръка....
Аватар
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

С друга е61 машина съм, но за офсет съм с 14 градуса, имайки това предвид, може би стойността ще е подобна и при теб.

Може термометър в главата да сложиш за начало. Макар че актуално цената ми се струва завишена за това което е ...
Изображение

При загряла машниа температурата от ПИД и сензора на групата при екстракция са в +-1 градус граници.