Rancilio Silvia - всичко за модела

Форум за обсъждане на кафемашини

Модератори: glatzial , Gaggia 

enevi
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia V6 + Eureka Silenzio

Мнение

Gaggia написа: 20 Дек 2020 08:42 Няма никаква разлика в конструкцията на бойлера на версии 4-5-6, за 3 минути със сигурност не е темперирана машината, особенно Силвията с нейната изместена глава, това че лапмата изгасва не означава, че главата и ръкохватката са достигнали температура. Абсолютния минимум за Силвията е 20 минути, независимо коя версия е.
Здравей, @Gaggia със сигурност имаш голям опит в областа, но мен резултата ме устройва, след 3 минута пускам водата за да стопли главата и в рамките на 50 секунди лампата пак загасва.
Доброто не струва скъпо, но много се цени !
enevi
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia V6 + Eureka Silenzio

Мнение

rockets написа: 20 Дек 2020 19:51
enevi написа: 20 Дек 2020 17:55

Здравей, @Gaggia със сигурност имаш голям опит в областа, но мен резултата ме устройва, след 3 минута пускам водата за да стопли главата и в рамките на 50 секунди лампата пак загасва.
Не съм @Gaggia,но да ти кажа,че екстрахираш кафето с макс 82C,но няма проблем,ако така ти харесва,по-важно няма :)
Здравей @rockets, нямам подходящ термометър за да измеря температурата, но щом чаках готовата напитка поне 5 минути да истине за да усетя вкусовите качества на кафето, че щеше да ми изгори небцето, значи относно температурата дори бих намалил процедурите по нейното увеличаване, образно казано.
Доброто не струва скъпо, но много се цени !
Kama
Светло изпечен
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia

Мнение

Здравейте,
От днес и аз се сдобих с една Rancilio Silvia втора ръка.
Исках да ви питам, нормално ли е при загряване да се чува шум от бойлера, докато не загасне лампата, която показва, че е достигнала температура. Машината e версия Е произведена 2016г. ?

Имам чувството, че се чува толкова силно, колкото 80 литровия ни бойлер в банята :)
Аватар
NikolayStoyanov
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Rancilio Nancy
Hario Skerton +

Мнение

Kama написа: 02 Апр 2021 20:09 Здравейте,
Исках да ви питам, нормално ли е при загряване да се чува шум от бойлера, докато не загасне лампата, която показва, че е достигнала температура. Машината e версия Е произведена 2016г. ?

Имам чувството, че се чува толкова силно, колкото 80 литровия ни бойлер в банята :)
Виж тази тема: viewtopic.php?f=9&t=192&p=3755&hilit=ra ... 0%BC#p3755
Един бариста в Япония е казал - "おいしいエスプレッソは、美味しくて適切に焙煎されたコーヒーから作られています...テクノロジーが役立ちます" и е много прав :coffee:
Kama
Светло изпечен

Мнение

NikolayStoyanov написа: 02 Апр 2021 23:34
Kama написа: 02 Апр 2021 20:09 Здравейте,

Виж тази тема: viewtopic.php?f=9&t=192&p=3755&hilit=ra ... 0%BC#p3755

Колега, благодаря ти много за линка. Видях, че @Gaggia е споменал за подобен шум " Аз бих изчакал клипчето, повечето Силвии с иноксовия нагревател си издават шум като от бързовар когато нагревателя работи. " и при мен е точно такъв, като от бързовар, така че явно е нормално.
Аватар
NikolayStoyanov
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Rancilio Nancy
Hario Skerton +

Мнение

Моята кафемашина също издава подобен лек шум и аз съм го приел като нормално.
Един бариста в Япония е казал - "おいしいエスプレッソは、美味しくて適切に焙煎されたコーヒーから作られています...テクノロジーが役立ちます" и е много прав :coffee:
Kama
Светло изпечен

Мнение

Някой да има идея от къде да се закупят тези скобички, които прихващат по-добре болтовете, че са доста ръждясали.
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
radionov
Светло изпечен
Град: Русе
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia+ ITO,
Mazzer Major

Мнение

В автомобилите се ползват подобни за видии.