Какво кафе да използвам във вкъщи?

Място където може да обсъждате различните видове кафе, сортове, начин на изпичане и всичко свързано с това

Модератори: glatzial, Gaggia

Аватар
Katerinalovescoffee
Нов потребител

Мнение

Здравейте!

Бих искала да попитам какво кафе да използвам у дома. Използвала съм до момента Lavazza Rossa, Lavazza Qualita Oro и Davidoff Espresso 57 Intense смляни. До този момент не съм ползвала кафе на зърна, но мисля да започна. Бихте ли ми препоръчали някакво. Кафе машината е Henner, а кафе мелачката Russel Hobbs.
Благодаря!
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne

Мнение

Здравейте и добре дошла, техниката с която разполагате е скромна, но все пак по-добре да изполвате кафе на зърна от ползването на предварително смляно и одавна загубило основните си качества кафе. Препоръчвам ако имате възможност да пробвате прясно изпечени кафета от пекарни като Домани, Дъбов, Коферо и т.н. За Пакетирано кафе на зърна аз съм изключително доволен от Agust. http://www.joyart.bg/bg/product/76/

Поздрави!
Моля пишете в темите за съвет, а не лични съобщения.

Благодаря за разбирането!

Аватар
Espresso
Зелено кафе

Мнение

index.jpg

От пакетираните кафета на зърна мога да препоръчам Lavazza Tierra, намира се за около 30лв килограма. Разбира се трябва да е печена преди не повече от 3 месеца.
В моя град няма пекарни и аз ползвам предимно това. :text-welcomewave:

Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
temp
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia/meBarista
Chemex, V60, kalita wave

Мнение

Gaggia я разкажи малко повече за тези joyart сами ли пекат ??? как и с какви цени са ( като гледах са някъде до IBS ?
От бутиковите , съжалявам но от Дъбов не купувам нищо. Харесвам бленда на Домани , Коферо пече страхотни моно ориджин , може би най - харесвам при Чъкис.
За съжаление в последно време навсякъде изборът е много беден например ethiopia yirgacheffe няма никъде от доста време.

Лаваците и аз ги пия , но дали тиера или пинерома всичките са ми еднакви ( като са препечени)
От пакетираните харесвам на starbucks на зърна , но нещо вноса им изчезна .
Някой опитвал ли е https://coffeespot.bg/kafe-na-z-rna/ma ... 50-kg.html
Аватар
Gaggia
Coffee scientist

Мнение

temp написа:
26 Окт 2018 14:26
Gaggia я разкажи малко повече за тези joyart сами ли пекат ??? как и с какви цени са ( като гледах са някъде до IBS ?

Някой опитвал ли е https://coffeespot.bg/kafe-na-z-rna/ma ... 50-kg.html

Agust-a пакетирано бутиково кафе внос от Италия, на място може да се пробват различните видове. Въпреки че не е печено на място на мен много ми харесва. Но при кафето си трябва проба, всеки си има различен вкус. Давам го като идея, за тест :coffee:

temp
Светло изпечен
Chemex, V60, kalita wave

Мнение

Днес успях да си взема
Изображение
Интересно кафе , приятен вкус определено ми хареса и
и
И прави уникална пяна, направо като фрапе , ако някой иска кафе за снимки , препоръчвам
Ето първи опит- оказа се че е необходимо по финно смилане, но и так това е резултата ( след около 1-2 мин
Изображение
Изображение
Аватар
Gaggia
Coffee scientist

Мнение

Направо е като излязло от крема диск, много страннен каймак. На вкус как е точно?

temp
Светло изпечен
Chemex, V60, kalita wave

Мнение

Извинявам се за снимките , бавен нет снимките са две различни.
Кафето е силно, определено доста силно съдържа робуста. Приятно горчиво със собствена сладост, Никаква киселинност , но каймака е...... е..... невероятен. Това е снимка след поне две минути и сравнително едро смляно .
Силно препоръчвам за тестване , особено на тези с бездънните ръкохватки
Аватар
Beer&Co
Зелено кафе

Мнение

Червената Lavazza е евтина и ми е по вкуса.

kafe-lavazza-qualita-rossa..jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Аватар
Katerinalovescoffee
Нов потребител

Мнение

Много благодаря за мнението! Ще изпробвам някое от кафетата, които сте препоръчали! :coffee::coffee::coffee: