Безкофеиново кафе

Място където може да обсъждате различните видове кафе, сортове, начин на изпичане и всичко свързано с това

Модератори: glatzial, Gaggia

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Honne/Ceado SD

Мнение

Някой ползва ли такова кафе? Ако не можем да приемаме големи дози кофеин поради някаква причина, а харесваме вкуса на кафето, то това би било вариант, макар и с компромис. Ако има някой, който пие такова, бих се радвал да сподели какво е пробвал, за еспресо най-вече ме интересува.
кафемашина :coffee::romance-ballandchain:
Ristretto
Зелено кафе

Мнение

Съдба какво да правиш... Любител на кафе хипертоник :)
От около година и половина ме разтресе манията по правилно приготвеното еспресо и по цял ден се друсам с кафета. Накупих втора употреба машини, мелачки, какви ли не само и само да видя какво ще ми хареса и как се получава.
За жалост от около година, 90% от кафето което пия е безкофеиново - от 3 до 7 на ден.
Лошата новина е, че избора за безкофеиново кафе на зърна е доста ограничен.
Вземам си главно на Covim 1 кг. и от време на време Лаваца в разфасовки по 500гр. все пакетирани. Купувал съм от разни магазинчета насипно но не са били нищо особено.
Гледах има и Сегафредо, но не можах да го намеря във Варна.
В пекарните, от които повечето от вас купуват има ли въобще безкофеиново кафе?
На работа си нося хартиени дози Baristo пак без кофеин.
Благодаря, на Gaggia, че отвори темата която аз мислех да стартирам.
Ако някой има повече информация нека сподели :)
Хипертоник кафе ентусиаст
dedo pop
Нов потребител

Мнение

Домани предлагат безкофеиново, но когато ги попитах за него, ме насочиха към бленда домани, защото в него кофеина е малко. Цитирам: 4 броя домани се равни на една лаваца от вендинг машина.
Ristretto
Зелено кафе

Мнение

dedo pop написа:
27 Яну 2019 21:06
Домани предлагат безкофеиново, но когато ги попитах за него, ме насочиха към бленда домани, защото в него кофеина е малко. Цитирам: 4 броя домани се равни на една лаваца от вендинг машина.

Благодаря, че си попитал. Предполагам, защото в качествената арабика по принцип кофеина е по-малко. И като казват Лаваца от вендинг се има предвид някоя Лаваца от15лв, която е робуста в по-голямата си част.В робустата кофеина е доста.
Трябва да им звънна някой ден да си поговорим и да ми пратят нещо за проба, че скоро път към София не ми се очертава.

Хипертоник кафе ентусиаст
phenom
Зелено кафе
Град: Русе
Приготвям кафе с: Gaggia classic

Мнение

Вечер пия без кофеин, избора е доста ограничен. От пакетираните ми допадат Лидълското Беларом, Мелита и безкофеинов бленд на Мартинез (само този е на зърна). Не са нещо кой знае какво, но за парите си биват.
Buna_tetu
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: Aero Press/SAB Pratika
Kinu M47

Мнение

Като жена ми беше бременна се поинтересувах от безкофеиновите и се оказа, че единственото, което е с безвредно извличане на кофеина е Swiss water decaff.

За този метод ме "светнаха" в кафе Домани и те вкарват различни сортове по тоя метод, но гледам, че и другите малки пекарни - поне за София - го предлагат.

От всички, които съм пробвал това е и с най-добри вкусови качества. Цената разбира се е доста висока.
Krasimir.Kovachev
Зелено кафе

Мнение

Swiss Water e технологията за извличане на кофеина,разликата в съдържанието на кофеин в арабика и безкофеинова такава е десетки пъти,на Дъбов спешълти кофи и на Мартинес са с добро качество.
dedo pop
Нов потребител

Мнение

От любопитство взех един пакет безкофеиново от Домани. Направих си три пъти кафе, веднъж на френска преса, втория и третия път на кафеварка, пробвах с различна степен на смилане и го подарих на приятели. Нямам отзиви от тях.
Има вкус на кафе, интересното е, че на мен ми действа приспивателно, направо угасвам.