Latte Art\Лате Арт

Кафе напитки, начини и техники на приготвянето им и всичко свързано с това

Модератори: Gaggia, glatzial

kirilov.v
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: VBM DOMOBAR SUPER 2B
MACAP M42D

Мнение

REPLAY написа:
26 Апр 2020 12:33
Съвсем мъничка е. Тя беше най-малката от възможните тогава. Явно стимъра трябва да го изтеглям и да го държа на повърхноста на млякото. Аз го бодвах и завихрях яко и нишо не се получаваше. Сега вдигнах пяна, но е много лека за лате. По-скоро е за капучино. При опит да излея в чашата, тя се препълни а пяна неможах да изкарам въпреки, че леко опрях чучура на каничката в кафето, но пяната остана на дъното и не се изливаше. С тренировки ще успея.

Добре изглежда! Сега пробвай да не вдигаш толкова много нивото за да остане по- течна пяната . Преди да сипеш в чашата можеш да отсипеш малко от каната защото отгоре винаги остава по-гъстата/леката пяна.
Другото е тренировка

Аватар
REPLAY
Светло изпечен
Приготвям кафе с: GAGGIA CLASSIC

Мнение

Да отсипа от млякото в друг съд или да отбера с лъжица леката пяна и да завъртя няколко пъти млякото в каничката да се полира?
:teasing-neener:
kirilov.v
Светло изпечен
MACAP M42D

Мнение

REPLAY написа:
26 Апр 2020 13:04
Да отсипа от млякото в друг съд или да отбера с лъжица леката пяна и да завъртя няколко пъти млякото в каничката да се полира?

Предполагам че и с лъжицата ще стане :)

Аватар
REPLAY
Светло изпечен

Мнение

На жената и омръзна да пие лате, ама няма как...аз не пия такова а трябва да се тренира.
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
kirilov.v
Светло изпечен
MACAP M42D

Мнение

Напредваш бързо!
Аватар
REPLAY
Светло изпечен

Мнение

Трудничко си е а и доста грешки правех от сорта на това, че си вдигах първо млечна пяна и докато охладя бойлера, което като се замисля може да му вреди, пяната стане на крем брюле. Тези дни бая клипчета изгледах и общо взето си отйрих доста грешки. Трудно ми е да направя още хубава млечна пяна, която да е по-към течна. Или я вдигам много и тя става лека или обратно а и от къде съм останал с тъпото впечатление, че първо се вдига пяна а после се пуска кафето... това го сътворих сутринта.
Аватар
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

REPLAY написа:
01 Май 2020 19:19
Трудничко си е а и доста грешки правех от сорта на това, че си вдигах първо млечна пяна и докато охладя бойлера, което като се замисля може да му вреди, пяната стане на крем брюле. Тези дни бая клипчета изгледах и общо взето си отйрих доста грешки. Трудно ми е да направя още хубава млечна пяна, която да е по-към течна. Или я вдигам много и тя става лека или обратно а и от къде съм останал с тъпото впечатление, че първо се вдига пяна а после се пуска кафето... това го сътворих сутринта.

Като я гледам горе на смимката, пяната ти е супер - няма големи балончета и е еднородна като кадифе.

Аватар
REPLAY
Светло изпечен

Мнение

20200503_094913.jpg

Изливането ми куца още. Пълня бая чашата от по-високо и докато доближа каничката да сложа пяна и то чашата прелива. Иначе пяната започнах да я правя все по-добра.
Тази е от преди минути.

Последно промяна от REPLAY на 03 Май 2020 09:59, променено общо 3 пъти.
kirilov.v
Светло изпечен
MACAP M42D

Мнение

Още едно от мен!