:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Сито за мляно кафе Kruve Sifter

Кафе напитки, начини и техники на приготвяне и всичко свързано с това

Модератори: glatzial, Gaggia

Потребителски аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Регистриран: 07 мар 2019 17:52
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Ceado E5P
Отзиви: 245
Рейтинг : 279

Сито за мляно кафе Kruve Sifter

Мнение от glatzial » 29 ное 2019 09:12

Днес попаднах на една интересна статия, където авторът се опитва да изкара приличен резултат от ножова мелачка
Той твърди, че успява, но си е пипкава работа и не го препоръчва.
Това което ми се стори по-интересно в статията е наличието на нов (поне за мен) продукт - сито за мляно кафе https://www.kruveinc.com/pages/kruve-sifter
Не е евтино и на мен лично по-скоро не би ми свършило работа, но изглежда да работи. Това би позволило ползването със задоволителен резултат на доста нисък клас мелачка.
Може би ако се автоматизира и стане по-лесно и бързо за употреба би намерило място на тезгяха.
Какво мислите? Бихте ли ползвали тая дивотия? :)
Потребителски аватар
Gaggia
Coffee scientist
Регистриран: 08 окт 2018 20:00
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Е61/83mm
Отзиви: 464
Рейтинг : 1397
Контакти:

Re: Сито за мляно кафе Kruve Sifter

Мнение от Gaggia » 29 ное 2019 09:22

Знам ги отдавна тези сита, ама честно не бих се занимавал, по скоро бих инвестирал в хубава мелачка или максимално добрата, която бюджета позволява.
:coffee: °C /bar/ sec
Иван Вълков
Тъмно изпечен
Регистриран: 08 яну 2019 13:46
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: Gaggia Old Baby, Gaggia MDV v.2
Отзиви: 360
Рейтинг : 128

Мнение от Иван Вълков » 29 ное 2019 09:45

Определено сортирането на мляното кафе ще подобри естракцията. Правя налогия с механичното филтроване на водата - един филтър но пълен с пълнежи с различна големина но подредени по размер. Иначе стига да се намери подходящматериял за изработване на сита няма да е особено скъпо за DIY изпълнение.
Coffee
Светло изпечен
Регистриран: 16 дек 2018 21:29
Приготвям кафе с: Grimac Mini, Eureka MCF
Отзиви: 16
Рейтинг : 25

Мнение от Coffee » 29 ное 2019 19:36

Тези сита действат, но пълния сет е скъпичък и доста кафе отива фира (особено ако мелачката мели по-неравномерно).
Отговори

Върни се в “Кафе, начини и техники на приготвяне и всичко свързано с това”