Latte Art\Лате Арт

Кафе напитки, начини и техники на приготвянето им и всичко свързано с това

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
alex3d
Светло изпечен
Град: Пловдив
Приготвям кафе с: Lelit MaraX/Niche Zero

Мнение

gdd написа:
10 Ное 2020 22:16
Здравейте! Все още не съм закупила машина, но съвсем скоро и това ще стане. Поради здравословни причини спрях краве млякото, но много обичам капучино, лате и т.н. Има достатъчно избор от алтернативни млека, но и с вкуса им трудно се разбирам. Но има ли някой опит с такива, за да сподели коя марка и вид работи най-добре за направата на лате арт?

За мен лично само овесените стават (вкусово). Търси такива с добавен протеин и разни стабилизатори, обикновено са обозночени "бариста". Чистите овесени млека не се разпенват добре. Като марки - Minor Figures, DM Barista, Alpro Barista.

gdd
Нов потребител

Мнение

alex3d написа:
11 Ное 2020 00:25
gdd написа:
10 Ное 2020 22:16
Здравейте! Все още не съм закупила машина, но съвсем скоро и това ще стане. Поради здравословни причини спрях краве млякото, но много обичам капучино, лате и т.н. Има достатъчно избор от алтернативни млека, но и с вкуса им трудно се разбирам. Но има ли някой опит с такива, за да сподели коя марка и вид работи най-добре за направата на лате арт?
За мен лично само овесените стават (вкусово). Търси такива с добавен протеин и разни стабилизатори, обикновено са обозночени "бариста". Чистите овесени млека не се разпенват добре. Като марки - Minor Figures, DM Barista, Alpro Barista.

Благодаря много за помощта! Ще започна с тези марки.

Wlado
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio

Мнение

Преди пиех с мляко еспресо, после спрях да пия с мляко научих се да пия специално кафе чисто, откакто имам хубава машина обаче много лате пия...
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.