Miss Rancilio + Mazzer Super jolly

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератори: glatzial, Gaggia

Norad
Нов потребител
Град: София

Miss Rancilio + Mazzer Super jolly

Мнение от Norad »

Здравейте!
Следя форума от известно време, и в крайна сметка реших да се включа и с писане :). Моята страст към кафето се зароди постепенно. Започнах да пия кафе покрай запознанстовто със Съпругата ми, която е голям кафе любител (консуматор :)). И така с времето започнах да оценявам все повече плътния вкус, хубавия аромат и качественото еспресо. Като човек с интерес към техниката и качество изпълнените неща, започнах да се интересувам и какво значи хубавото кафе, за което много ми помогна и чудесния форум.

Настоящата ни домашна Кафе конфигурация е стара машина Delonghi с крема диск, и качествено пакетирано мляно кафе. В допълнение, като втора машина "за гевъзлък" :), имаме и Illy Iperespresso машина за капсули.

Това, което разбрах, до момента, като важна първа важна стъпка е хубава кафемелачка, която може да има и по-голямо отражение от самата кафемашина. В същото време, най-вероятно с настоящата машина с Крема диск, няма да взема максимума от хубаво, добре смляно прясно кафе.

Чуденето ми е в посока, какъв би бил правилният избор на Машина + мелачка в бюджет в рамките на около 1000-1200лв.

От това, което прочетох до тук за машините в диапазона 500-1000лв. оптималното сякаш е Gaggia Classic / Rancilio Silvia, като втората ми допада повече, като изпълнение и визия.
За мелачката разбрах, че освен ако не инвестирам в нова в диапазона 800-1000лв, май е по-добре да се насоча към Second hand.

Благодаря и поздрави!
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: 19bar

Re: Miss Rancilio + Mazzer Super jolly

Мнение от Gaggia »

Добре дошъл, ориентираш се в правилната посока!
Ето възможностите на Делонги без крема диск с хубава мелачка:

:romance-ballandchain:

кафемашина

shurito
Зелено кафе
Град: Стара Загора

Мнение от shurito »

Да се включа и аз по темата.Използвам подобно Делонги с рязана ръкохватка и без крема диска.Когато използваш добра кафемелачка,кафето се получава с доста добро качество.На много малко места съм пил по-добро кафе.Нищо не ти пречи да пробваш, преди да инвестираш 1000 лв.Натрупай малко опит и знания и след това се впускай в приключението.
Norad
Нов потребител

Мнение от Norad »

shurito написа:
26 Мар 2020 13:59
Да се включа и аз по темата.Използвам подобно Делонги с рязана ръкохватка и без крема диска.Когато използваш добра кафемелачка,кафето се получава с доста добро качество.На много малко места съм пил по-добро кафе.Нищо не ти пречи да пробваш, преди да инвестираш 1000 лв.Натрупай малко опит и знания и след това се впускай в приключението.

Благодаря за насоката. Звучи, като добро и разумно начало на приключнието :). Дали може да ме ориентирате, къде е добро място да се сдобия с подходяща Bottomless ръкохватка? Илия "рязана" е в буквалния смисъл на думата? :shock:;)

shurito
Зелено кафе
Град: Стара Загора

Мнение от shurito »

В мрежата има доста клипове,много лесно се преправя ръкохватката.Купи си и нормална цедка,аз ползвам двойна.
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47

Мнение от batkovan »

Здравей,

въпреки че аз, а и предполагам мнозинството тук, смe започнали от машината, вариантът да се почне от мелачката е по-правилния - ако си се насочил към истинско еспресо тя ще трябва при всички положения. Още повече, че имаш кафемашина, на която може да се махне кремадиска, като на клипа в поста от gaggia.
С хубаво кафе и добра мелачка, ако се погледне чисто прагматично, от гледна точка на вкуса в чашата, може да не ти се прииска друга машина.
Bereta
Нов потребител
Град: Blagoevgrad
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, Kinu M 47 Traveler

Мнение от Bereta »

Аз започнах с подобна конфигурация - добра кафемелачка и старата машинка Крупс с махнат крема диск. Няма нужда от ботъмлес, ползвай така старата ръкохватка за начало. За мен единствения недостатък беше, че при по-ситното смилане се препълваше ръкохватката и не ставаше за две кафета на веднъж.
Norad
Нов потребител

Мнение от Norad »

Понеже крастата, когато сърби трябва да се почеше :) вчера взех от Комбинабар подходяща двойна цедка за Делонгито, с която замених крема диска. Използвах най-ситно смлямото ми налично кафе (Davidoff espresso 57) с което иначе запушвам крема диска. Излезе относително прилично кафе от което Жената беше приятно изненадана :). В търсене на правилната кафемелачка.