Въпрос за аксесоари

Представете себе си и се запознайте с другите потребители на форума

Модератори: Gaggia, glatzial

Jadawin
Нов потребител

Мнение

@Gaggia

много благодаря за информацията! Вече ми е по-спокойно!

За да не бъда офф топик, да кажа, че автоматът, който ползвах беше Saeco Picobaristo, което всъщност е Филипс, но с повече екстри. За съжаление, нито еспресото, нито ристретото бяха достатъчно къси и плътни. Пиех сравнително добро еспресо в офиса на професионална машина Rancilio и кафе Baristo. Заради Covid, минахме изцяло home office иии така възможностите за добро кафе рязко намаляха. Това ме мотивира да се насоча към друга кафемашина и след известно четене тук избрах Kate.

Jadawin
Нов потребител

Мнение

Вече около месец без кафе машина, реших да си измия кафеварката в съдомиялната. Оказа се не дотам добра идея... Цялото покритие се съсипа и вече е за боклука... Минавам на Нескафе :dance:

20201007_140311.jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Аватар
BarShaker.Ro
Supporter
Град: Oradea

Мнение

Jadawin написа:
01 Окт 2020 16:03
Привет отново,
Поръчах гореспоменатата машине Lelit Kate в barshaker. Водихме кореспонденция по имейл, в петък (25.09) я платих през някакъв линк (EuPlatesc.ro) иии с това приключи всичко... Статусът на поръчката ми в сайта им е pending. Писах съобщение и имейли на barhsaker но без отговор. Днес звънях, но не ми вдигат. Исках да пиша в темата им, но нямам права. Тъй като не съм поръчвал досега от там, ми е малко притеснено от липсата на каквато и да била обратна връзка...

Здрасти,
Извинете за изключително дългото време за изчакване, преместването отне по-дълго от очакваното.
Изпратих ви имейл с линка за проследяване.
Поради времето на изчакване, сложих няколко плика кафе в опаковката, само за да компенсирам малко.. :coffee:

Only God Can Judge Me
Jadawin
Нов потребител

Мнение

Здравейте,
Вчера сутринта пристигна машината. :happy-partydance:

Благодаря на barshaker за съдействието за доставката.

Сега съм си взел 2 пакета Лаваца и експериментирам с различни настройки на мелачката. Отначало мелачката беше настроена на най-финната степен и налягането беше между 11 и 12 бара. Сега е някъде по средата на скалата и налягането е между 10 и 11 бара. При 14 грама смляно кафе вадя 30 гр. кафе в чашата, но за съжаление, не мога да тествам много, че ще получа удар вече :D
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Налягането ти е високо, но за съжаление така идват от завода, ако размислиш да го свалиш по нататък няма да съжаляваш.
главен редактор
Jadawin
Нов потребител

Мнение

Да, четох по този въпрос, даже гледах как се прави на Елизабет (клипче от форума), но най-вероятно ще ми отиде гаранцията, което ме спира засега.
Аватар
BarShaker.Ro
Supporter
Град: Oradea

Мнение

Jadawin написа:
15 Окт 2020 13:08
Да, четох по този въпрос, даже гледах как се прави на Елизабет (клипче от форума), но най-вероятно ще ми отиде гаранцията, което ме спира засега.

How should I put it diplomatically:
If you do it and dont mess up anything, the warranty wont be affected... But if somebody opens the machine and destroys like "an elephant in a porcelain store" in that case we cant help.
We are here, and we are flexible so if you have questions of doubts just send a PM!..

Speciality Coffee Experience:
Today we will receive the second coffee, so tomorrow morning we will dispatch them:
HINT :p
You will get:
- Sloane - a coffee with a very special "Semi-carbonic Natural" processing method.
- Bugan - Nicaragua Cavallino

AND HINT2 : after the currect shipment the next one will be 95% from Five Elephant and Bonanza - so we will make a really special Berlin trip.
IF you want to sign up for the Experience, and want to buy a subscription, just contact me..

Only God Can Judge Me