Ръчна кафемелачка нисък към среден клас

Съвети при покупка или надграждане на кафе оборудване

Модератори: Svetlin, Gaggia

Аватар
PetarSiderov
Нов потребител

Мнение

Здравейте колеги .
Какво Ви е мнението относно тези две кафемелачки , Timemore slim + & 1zpresso JX . Идеята е приготвяне на подобна на еспресо напитка с Delonghi dedica .
Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

Аз съм за 1Z JX, става и за филтър, и за псевдоеспресо, и за истинско такова. С други думи взимаш уред с добра преспектива.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
Аватар
PetarSiderov
Нов потребител

Мнение

Gaggia написа: 10 Яну 2022 11:35 Аз съм за 1Z JX, става и за филтър, и за псевдоеспресо, и за истинско такова. С други думи взимаш уред с добра преспектива.
А от къде е редно да се поръча. В AliExpress е 250 лв . На такава цена може ли да се поръча от Европа ? Попаднах на картинка в която подходящ за еспресо модел дават JE , дали разликата е осезаема ?
Последно промяна от PetarSiderov на 10 Яну 2022 12:14, променено общо 1 път.
Pstoynov
Нов потребител
Град: Sofia
Приготвям кафе с: ECM Classika PID/ Eurika Mignon MK2

Мнение

Привет. Аз поръчах моята от barshaker , ползваме и отстъпка като членове на форума, доставиха ми я за три дни и съм супер доволен.
Бърза (като за ръчна) удобна ми е, не е изморително а даже освежаващо сутрин. Мели много добре, равномерно.
Bl2411
Нов потребител

Мнение

Здравейте, аз поръчах в Coffedesk.com .
Доставка -4 работни дни , безплатна . От Полша (не се занимаваш с митници).
Модела ,който поръчах е JX-Pro.
Аватар
PetarSiderov
Нов потребител

Мнение

Много благодаря за мненията ! Ще проуча търговците :) (ще кзчакам за цена ако правят промоции :D )

Чудя се още на коя да се спра окончателно. Jx , JxPro или Je .. толкова съм начинаещ , че разликте между двете не ми говорят много .
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Wacaco Picopresso / Comandante

Мнение

@PetarSiderov има ги по темите, но с две думи обобщение:
JX и JX-Pro са с едни и същи ножове, разликата е в стъпката (JX-PRO e с по-финна стъпка) на едрина и начина за регулиране на едрината.
JE е с по-агресиван, но малко по-малък нож и още по-фино настройване.

Ако ще правиш само еспресо - JE или JX-PRO.
По-универсално приложение - JX или JX-PRO.

Като е важно да се отбележи, че JX става и за еспресо, това което не може да го настроиш по стъпка, може да го компенсираш с грамажа.
Теоретично няма разлика м/у теория и практика. Практически - има.
Аватар
кафепитек
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Chemex, V60, Wilfa Uniform

Мнение

За Ali Express да отбележа само, че последните ми 5 поръчки оттам (с AliExpress Saver/Standard Shipping) бяха групирани (частично безплатно ъпгрейднати) на 2 пратки и стигнаха до мен през Холандия (пощенска пратка с номер, завършващ на NL). Като кликнах да купувам от количката се изписа "VAT included in your Order". Фактурите бяха коректно оформени с взето българско ДДС при покупката. В тракинга на пратките по едно време се появи "customs clearance successful" без моя намеса, и малко след това получих СМС да си го взема от местния пощенски клон. Т.е. нямаше занимавка с митниците. Получавах наскоро неща и с DHL и EMS, които идват бързо, но след това, докато се освободят, почват да гонят времето, за което и Ali поръчките идват (последната пратка дойде за три седмици, въпреки празниците около Новата година). За изхабеното време за подготвяне на документи, особено в случая на DHL, които са изобретателно любопитни до невероятна степен, да не говорим.

Изображение
Аватар
zing
Зелено кафе
Град: Плевен
Приготвям кафе с: Saeco Armonia

Мнение

USA, GB, China, Deutschland вече имам чувството, че някой някъде в няко държавна институция хвърля зарове и гледа на утайка от кафе дали да счули от такси главата на получателя :D
www.zing-studio.com
Wlado
Тъмно изпечен
Приготвям кафе с: ACS MINIMA, Eureka Drogheria, Lelit pl041tem, Gene CBR 101 coffee roaster

Мнение

[quote=кафепитек post_id=22445 . нямаше занимавка с митниците. Получавах наскоро неща и с DHL и EMS, които идват бързо, но след това, докато се освободят, почват да гонят времето,...
Изображение
[/quote]

Това от известно време става автоматично, някъде се плаща в Европа и на пощи не им доказва нищо само взимаш. Добре че е Европа...

Обратно към “Избор на кафе оборудване”