Избор на кафемашина/общи насоки

Всичко свързано с професионалната техника за приготвяне на кафе

Модератори: glatzial , Gaggia 

Wlado
Средно изпечен
Приготвям кафе с: ACS MINIMA, Eureka Drogheria, Lelit pl041tem, Nuova Simonelli MDX модифициран

Мнение

Нямам идея, иначе нямаше да питам. Нали така. За сега за да не се баутвам се чудя за една Nuova Simoneli Oscar 2, oт amazon.de. Гледам, че е HX 58 mm, два кръга или както се казва там...
радо
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Brasilia Club; GEM; Mazzer Major;Niche Zero

Мнение

От трите машини които си пуснал до сега, само иберитала е професионална. И трите са хубави, но са с различна идея.
Wlado написа: 22 Авг 2019 14:21 Нямам идея, иначе нямаше да питам. Нали така. За сега за да не се баутвам се чудя за една Nuova Simoneli Oscar 2, oт amazon.de. Гледам, че е HX 58 mm, два кръга или както се казва там...
Wlado
Средно изпечен
Приготвям кафе с: ACS MINIMA, Eureka Drogheria, Lelit pl041tem, Nuova Simonelli MDX модифициран

Мнение

Явно си насочих въпроса в неправилната секция и трябва да се обяснявам. Целта е да ме насочи някой, към не чак много скъпа полупрофесионална кафемашина и мелачка, с която да си правя вкъщи качествно кафе или лате, докато настъпи време или събера смелост да направя нещо... :coffee: :D :lol: :confusion-shrug: Ако имах идея нямаше да питам...
temp
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia/meBarista
Chemex, V60, kalita wave

Мнение

Пак не мога да разбера какво искаш

Машина за заведение, за вкъщи, за вкъщи , но с два бойлера (нали знаеш че това му трябва 1ч да стопи) незнаеш какво ти трябва .

Айде ,напиши ни точно и открито- каква ти е идеята и опита и да се опитаме да помагаме
Wlado
Средно изпечен

Мнение

Искам нещо с което да си правя яко кафе вкъщи на първо време. Ама не ми се дават много пари :) (то на кого ли?). След яко тършуване из интернет си мисля за Lelit pl42temd - 516 евро от амазон. Гледам, че загрява бързо, с PID e, мелачката едва ли е страхотна. Само ме дразни, че е с 57 mm ръкохватка. Иначе е поносима цена и доставката е безплатна!!! Също се чудя защо една ръкохватка без дъно е 100 лева...
aira786 
Светло изпечен
Град: 25°57'57.0"N 80°08'28.0"W
Приготвям кафе с: Profitec pro 700 / Ceado 37S SSP burrs/HG-1 motorized

Мнение

Явно имащ излишни пари за хвърляне.
Кафемелачката е по важна от самата машина,а тук е доста слаба 37мм конусни ножове,сигурен проблем при по светли кафета/втора употреба Мазер 83 мм около 300 лв,до 500лв можеш да хамериш добра кафемелачка.
57 мм група ,няма набор от цедки :confusion-shrug:
Като цяло за начало можеш да изкараш добро кафе но яко кафе нема да стане ,слабото място е кафемелачката,а какво има вътре в машината е друга тема
Wlado
Средно изпечен

Мнение

:clap: :ugeek: това съм го установил и аз, но за вкъщи на първо време ми се искаше нещо бюджетно. КАКВА би била най - ниската цена за бюджетна машина (ранчилио Силвия клас). В английския ибей има чисто нова, rancilio Silvia за 700 лева, но е Еко версия дето изключва след 30 минути, което е малоумно. Lelit самостоятелна гледах, че има на добра цена, но без pid. (и двата избора могат да се комбинират с втора ръка Яка мелачка...). Вече нагоре ми се виждат скъпи. И може някой да премести темата, в не професионалните машини, че докато обмисля какво точно питам мина време, и въпроса стана с какво да правя вкъщи яко еспресо с тенденция към професионално занимание...
Nor
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Rocket Mozzafiato Type V и Rocket Fausto/Niche Zero

Мнение

" докато обмисля какво точно питам мина време, и въпроса стана с какво да правя вкъщи яко еспресо с тенденция към професионално занимание..."

Даа...много еволюира ти🙂 Дано четеш какво пишат другите, за да вземеш правилно решение.
Аватар
martin76
Светло изпечен
Град: Русе
Приготвям кафе с: Lelit Anita 042 emd

Мнение

Wlado написа: 09 Сеп 2019 13:43 :clap: :ugeek: това съм го установил и аз, но за вкъщи на първо време ми се искаше нещо бюджетно.
Ако бюджета е 1000 лв, искаш нова машина Лелита е най добър. С по висок бюджет/място/време на старо има много мелачки и машини.
87hristiyan
Нов потребител
Град: Плевен
Приготвям кафе с: ECM SYNCHRONIKA + ECM AUTOMATIC 64
EXPOBAR BREWTUS IV + EUREKA MIGNION SPECIALITA'

Мнение

bgtron написа: 12 Авг 2019 22:31 Курса въобще не е задължителен.
Изкарах еднодневен курс при Дъбов. Пари хвърлени на вятъра. Не искам да обобщавам, просто споделям опит.
Експертизата тук в този форум е на по-високо ниво.
Бил съм при Дъбов на еспресология с още двама души. Аз лично бях на вече една година "личен" опит , другите двама нямаха понятие. Реално момчето си предаде материята много добре, въпроса е на какво ниво отиваш, ако си напълно без опит смятам, че е полезен курса. Аз лично отидох за да поработя с Марцокото, да смеля кафе с Малкьонига и не напоследно място имах един два въпроса. Реално за 100 л. и няколко часа нали не се очаква да станеш бариста за шампионат? Пак казвам ако си от " 0 " си е задължително посещението.