:coffee: Добре дошли в Coffeeforums.bg - Българските кафе форуми :coffee:
На това място може да намерите богата и полезна информация относно кафето и кафе културата като цяло, методите за приготвяне на любимата ни напитка, технически съвети и насоки, новости, споделяне на опит от ентусиасти или опитни професионалисти, както и да се запознаете с други кафе любители от България.
Бихме се радвали да се присъедините към нашето кафе общество, като се регистрирате във форума.
Очакваме Ви!

Избор на кафемашина/общи насоки

Всичко свързано с професионалната техника за приготвяне на кафе

Модератори: glatzial, Gaggia

bgtron
Зелено кафе
Регистриран: 31 мар 2019 12:00
Град: Sofia
Приготвям кафе с: La Marzocco
Отзиви: 28
Рейтинг : 16

Re: Избор на кафемашина/общи насоки

Мнение от bgtron » 15 сеп 2019 18:41

87hristiyan написа:
14 сеп 2019 22:34
bgtron написа:
12 авг 2019 22:31
Курса въобще не е задължителен.
Изкарах еднодневен курс при Дъбов. Пари хвърлени на вятъра. Не искам да обобщавам, просто споделям опит.
Експертизата тук в този форум е на по-високо ниво.
Бил съм при Дъбов на еспресология с още двама души. Аз лично бях на вече една година "личен" опит , другите двама нямаха понятие. Реално момчето си предаде материята много добре, въпроса е на какво ниво отиваш, ако си напълно без опит смятам, че е полезен курса. Аз лично отидох за да поработя с Марцокото, да смеля кафе с Малкьонига и не напоследно място имах един два въпроса. Реално за 100 л. и няколко часа нали не се очаква да станеш бариста за шампионат? Пак казвам ако си от " 0 " си е задължително посещението.
На диаметрално противоположни мнения сме колега, в което няма нищо лошо.Няма да преразказвам целия курс и нещата който не са ми харесали,само ще спомена че в практическата част ни бе дадено да се упражняваме с единична цедка и тампер 58мм, кафето беше по малко от един пакет и бе на месец и половина.Наречете ме максималист ама за 120лв. , курс наречен еспресология и от марката Дъбов очаквах повече.
Благодарили на bgtron за публикацията:
glatzial
Рейтинг: 5.88%
Wlado
Зелено кафе
Регистриран: 09 авг 2019 19:13
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio
Отзиви: 42
Рейтинг : 21

Мнение от Wlado » 16 сеп 2019 10:47

Да звършим, обобщим - купих си (още не съм сигурен дали съм я купил) Lelit pl41tem - еспресомашина с pid. И очаквам да ми пратят една мелачка Nuova Simonelli MDX - четох, че те притежават Eureka и ще сменя фунията с по-скъсата им за 250 гр.
Благодарили на Wlado за публикацията:
glatzial
Потребителски аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Регистриран: 07 мар 2019 17:52
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Ceado E5P
Отзиви: 245
Рейтинг : 279

Мнение от glatzial » 16 сеп 2019 11:00

@Wlado Стабилен избор. Важното е в началото да подходиш смирено - много е вероятно първите кафета да не се получат вкусни. Започни с някое прясно, но евтино кафе, защото сигурно ще дадеш поне един пакет фира.
Благодарили на glatzial за публикацията:
Wlado
Отговори

Върни се в “Професионални кафемашини и барово оборудване”