По колко кафета пиете на ден и как ви действат?

Общи дискусии на тема кафе

Модератори: Gaggia, glatzial

Трифон П.Трифонов
Зелено кафе
Град: Аксаково
Приготвям кафе с: Джезве

Мнение

Днес най после си донастроих машината на 8.5 бара.
Резултатът, след настройката е, че тази сутрин прекалих с трето кафе, за около два часа.
За себе си правя кафе от 7-9 гр, около 25млл. В паузата, между второ и трето кафе, декалцирах машината и групата.
Кафето започна да ми харесва. Сега остава да вдигна леко едрината на смилане. Следва хубава кафемелачка. До тук ползвах приставка с конусни ножове, за ........месомелачка. Става, в предвид, че поне кафето ми е прясно и по добре смляно от единият местен магазин.
Следва и купуване на тампер. От Комбината си купих единична, двойна цедка, както и открит портафилтър.
Wlado
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio

Мнение

Сега покрай ковида като/ако си стоите у вас си, по колко кафета пиете. Че аз взех да прекалявам. С жената по едно две три четири. С мляко без мляко, с уиски, без уиски :)
Аватар
KRASI
Средно изпечен
Град: Ямбол
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia v5/Ceado e37s
Gaggia Classic/Nuova Simonelli MDX

Мнение

:music-rockon:

Аз едва допивам третото кафе и минавам на бира

Аватар
REPLAY
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: GAGGIA CLASSIC

Мнение

Аз гледам да ги докарвам макс до три. Обичам хубавото кафе. Гледам повечвто тук сте любители на 100% арабика. Аз до сега колко и да съм се опитвал да си направя хубаво с арабика, все ми накиселява леко. Итдавам го на това, че зимам ширпотребни кафета и машината не ми е много ОК. Сега съм я ревизирал тотално, като махнах 100 кила котлен камък и започна да приготвя по-хубаво кафе. По натам ще видя да започна да взимам от пекарни, които са изпитани от вад и предлагате тук. Това ме насочи към форума, понеже знам, че тук ще получа нужната информация за всичко свързано с кафето. А относно как ми действат...ами някой път и в 22 часа пия и си лягам, някой път през деня пийна едно и ми замота главата. Всичко явно е до момент.
:teasing-neener:
Blizzard
Зелено кафе
Град: Sofia
Приготвям кафе с: Gaggia Classic, Mazzer SJ

Мнение

Никога не ги броя, но не са по-малко от 4 на ден. В офиса само арабика се пие на Illy, капсулите мисля са по 7гр.. Вкъщи, откакто си взех мелачка 14-15гр. арабика на доза, като ми се пие кафе пия.
Wlado
Светло изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia naviglio

Мнение

REPLAY написа:
31 Мар 2020 08:35
Аз гледам ....

Че те вертона са по-добре от масовиете кафета, че и на цена даже...

kirilov.v
Светло изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: VBM DOMOBAR SUPER 2B
MACAP M42D

Мнение

Сутринта капучино, после 3-4 двойни много къси!Само Арабика!