Дълго кафе?

Общи дискусии на тема кафе

Модератори: glatzial, Gaggia

vanko21
Нов потребител

Дълго кафе?

Мнение от vanko21 »

Здравейте,
Не знам дали тук трябва да постна;
Обичам дълго кафе - но според правилата които чета това е "не добре", някой ще ми обясни ли?
Поздрав!
Иван Вълков
Средно изпечен
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: Gaggia Old Baby with PID, Gaggia MDF v.2 - stepless mod

Re: Дълго кафе?

Мнение от Иван Вълков »

За мен правила няма стига да ми е вкусно и приятно. Щом харесвате дълго кафе, приготвяте си дълго кафе. Но тук освен количетвото напитка е коректно да се спомене и за начина на естракция.
kirilov.v
Зелено кафе
Град: София
Приготвям кафе с: VBM DOMOBAR SUPER 2B
MACAP M42D

Мнение от kirilov.v »

Така нареченото "дълго кафе" беше изобретено едно време тука в България от тарикати дето искат да минат тънко и с едно кафе да седят цял ден в бара и да изпуши една кутия цигари. Така нареченото дълго кафе не е добре защото е пълно с кофеин и токсини. Направете си експеримент и изпийте втората част на "дългото кафе и кажете дали е добре. Еспресото е 30мл по дефиниция. По-добрия вариант е да се" удължава" с топла вода
laik
Пекарна
Град: Малък
Приготвям кафе с: настроение

Мнение от laik »

kirilov.v написа:
01 Мар 2020 15:19
Така нареченото "дълго кафе" беше изобретено едно време тука в България от тарикати дето искат да минат тънко и с едно кафе да седят цял ден в бара и да изпуши една кутия цигари. Така нареченото дълго кафе не е добре защото е пълно с кофеин и токсини. Направете си експеримент и изпийте втората част на "дългото кафе и кажете дали е добре. Еспресото е 30мл по дефиниция. По-добрия вариант е да се" удължава" с топла вода

Подкрепям напълно мнението. Има още доста какво да се напише за "феномена" - дълго кафе, но нека тръгнем от това Какво точно ви харесва в дългото кафе?! @vanko21

shurito
Зелено кафе
Град: Стара Загора

Мнение от shurito »

Забелязал съм, че на доста хора като им предложиш истинско кафе, не го харесват. Киселеело им, не им било достатъчно силно и затова търсят дълго кафе.Не случайно в България едно от най продаваното кафе е Нова Бразилия,която научи българина, че кафето трябва да ''ухае на катран и изгорели въглени'' и да докарва аритмия от една чаша.Правила колкото искаш,но дългото кафе е нормално кафе/30мл/ с добавена малко вода .... иначе кой,както му е сладко така да го пие.
vanko21
Нов потребител

Мнение от vanko21 »

Благодаря
toro
Кафе трафикант
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia и Lido 2

Мнение от toro »

shurito написа:
01 Мар 2020 18:13
Забелязал съм, че на доста хора като им предложиш истинско кафе, не го харесват. Киселеело им, не им било достатъчно силно и затова търсят дълго кафе.Не случайно в България едно от най продаваното кафе е Нова Бразилия,която научи българина, че кафето трябва да ''ухае на катран и изгорели въглени'' и да докарва аритмия от една чаша.Правила колкото искаш,но дългото кафе е нормално кафе/30мл/ с добавена малко вода .... иначе кой,както му е сладко така да го пие.

Аз лично познавам човек, който през началото на този век живееше в Испания и ми обясняваше как всички кафета там били слаби и си поръчваше да му носят от България Нова Бразилия, понеже било върха на сладоледа.
Тогава нямаше и много избор у нас и спрямо Европа разликата беше много по-голяма спрямо сега.

Norad
Нов потребител

Мнение от Norad »

Аз съм срещал и хора, които живееят с убеждението, че "дългото кафе" не е толкова силно, като количество кофеин. Като вкус със сигурност :)
shurito
Зелено кафе
Град: Стара Загора

Мнение от shurito »

Лошото е ,не толкова че живеят с грешни убеждения ,а че ще си останат с тях за цял живот.
Аватар
vessk0
Светло изпечен
Приготвям кафе с: ECM SYNCHRONIKA + Mahlkönig Vario

Мнение от vessk0 »

Хахахаха, аз продължавам да убеждавам майка ми с факти, защо всичко, в което вярва и въпросното горно твърдение за кофеина, че е по-малко в дългото кафе е грешно, то е толкова логично, ама ей на, това старо поколение масово е твърдоглаво...