Предложения за подобряване

Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло

Модератори: Gaggia, glatzial

Иван Вълков
Тъмно изпечен
Град: Димитровград
Приготвям кафе с: BABY GAGGIA MILLENIUM with PID XTM7100,
Gaggia MDF v.2 - stepless mod

Мнение

Не ми позволява да кача снимка към пост дори чрез натискане на бутона "прикачи" снимка през телефона не ми дава да привлача файла. Браузера ми е Firefox
borko1945
Средно изпечен
Град: София
Приготвям кафе с: Brasilia Club pid / Comandante / Major

Мнение

Иван Вълков написа: 05 Ное 2020 14:14 Не ми позволява да кача снимка към пост дори чрез натискане на бутона "прикачи" снимка през телефона не ми дава да привлача файла. Браузера ми е Firefox

Имам същия проблем. Мисля че има проблеми ако се качват снимки снимани с телефон заради съотношението на размерите на снимките - просто са издължени а не landscape както по принцип.

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

От последната Мозила се получи този ефект, предполагам ще има развитие при следващия ъпдейт.
главен редактор
borko1945
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Brasilia Club pid / Comandante / Major

Мнение

Имам проблем с качването на снимки от телефона, пък и по принцип и трябва да се качват по различни хостинги където не е ясно кога няма да бъдат изтрити.
Има ли причина да не се вдигне размера на снимките които се качват или вътрешно да се конвертират, мащабират до нуцния размер?
По удобно е и постовете със снимки ще останат иаторически заедно с тях, а не след врвме да се превърнат само в текст.
Аватар
Rotor
Средно изпечен

Мнение

Ако е възможно да се добави emoticon "off-topic" или "извън темата" - виждал съм такива изглеждащи, като човече държащо табела с надпис... Идеята да се пазят темите чисти принципно е много добра - след време някой тръгва да чете и не се сблъсква със страници глупости и отклонения от темата, които не го интересуват (Лично на мен това ми е неприятно най-вече, когато чета на английски - там ми е трудно да чета по диагоналната стратегия). Това обаче не винаги е осъществимо и дори понякога може да се окаже вредно. Ако има такава икона, потребителите може да си я слагат в началото на поста и да си пишат (естествено не бива да се прекалява). После, който чете и бърза, може да пропуска постовете започващи с този emoticon.
Аватар
batkovan
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

като това ли :)
:text-offtopic:
Аватар
Rotor
Средно изпечен

Мнение

batkovan написа: 11 Яну 2021 12:20 като това ли :)
:text-offtopic:

Кой да види, че има втора страница :) Почти никога не ползвам тези икони и не съм забелязал, че чак са страницирани. Променям си съвета - Ако може да се премести на първа страница, за да се ползва по-активно :)

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

@Rotor

то без иконка не му спомгваме ан офтопика, остава и по-активно да се ползва :D:dance:

Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
rockets
Nordic roast
Приготвям кафе с: Guatemala SB 73mm RS SSP / Cafelat Robot

Мнение

Като идея магазини/пекари да дават повече информация за себе си,каква техниката използват,защо се заели с това "начинание",отстъпка минимум 20% (или повече) за форума и т.н :)
If your coffee tastes like coffee, then it's baked!
Аватар
Rotor
Средно изпечен

Мнение

rockets написа: 12 Яну 2021 21:11 Като идея магазини/пекари да дават повече информация за себе си,каква техниката използват,защо се заели с това "начинание",отстъпка минимум 20% (или повече) за форума и т.н :)

Добро предложение, тъкмо съм на тази вълна в момента. Трябва да има някакъв критерий - на думи всички са добри. Но това за отстъпката е шега нали :) Икономията е майка на мизерията*, тия неща с цената е редно да стават по естествен пазарен принцип.

*Да не се отклонявам от темата, но забелязвам, че пазара в България в коя да сфера е недоразвит именно заради убийствения стремеж да се предлага най-добрата цена, а не най-доброто качество.