Здраве и консумация на кафе

Място за интересни новости, факти и събития от света на кафето

Модератори: glatzial , Gaggia 

Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Учените установяват на база 8000 доброволци от Англия че консумацията на кафе дори и в големи количества не влияе на сърдечно съдовата ни система.

Статия Гардиън:
https://www.theguardian.com/food/2019/j ... tudy-finds
Тук всички сме аматьори!
Аватар
KRASI
Средно изпечен
Град: Ямбол
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia v5/Ceado e37s
Gaggia Classic/Nuova Simonelli MDX

Мнение

Дано по скоро и за бирата да установят такова нещо......:):):):
RobertDeMiro 
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Ecm classika pid + Eureka Mingnon

Мнение

Краси, на мен бирата не ми е проблем. По- скоро ми пречи храната покрай нея :)
Аватар
KRASI
Средно изпечен
Град: Ямбол
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia v5/Ceado e37s
Gaggia Classic/Nuova Simonelli MDX

Мнение

И при мен е така....:)
todor76
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Еспресо

Мнение

Дори е полезна консумацията на кафе особено при проблеми с бъбреците. Иначе има и други полезни съставки които ги няма в други продукти.
Nani Kostadinova
Зелено кафе
Град: Монтана
Приготвям кафе с: Gaggia Classic and Hario Mini Mill

Мнение

На база личен опит в една друга тема споменах за здравословен проблем при мен. Повече от 10 години съм с Хашимото като съм стигала до доста високи стоиности на главния хормон. Преди да открия този здравословен проблем вече бях спряла употребата на кафето. Бивш пушач съм от 16 години не пуша, а алкохол никакъв. Та от известно време много започнах да се уморявам и реших да преоткрия кафето. Винаги съм знаела, че то има много полезни своиства и намерих форума. Сега се уча как да си го приготвям без да ме води до треперене на ръце, превъзбуда и т.н. а просто да се почувствам свежа и дейна 😌☕🌞 И успявам 😌 Искам само да допълня, че никога не съм се държала като болен човек и дори нямам вид на такъв. Но заболяването си е факт и си е ежедневна борба 🌞☕🙂
karan4o
Светло изпечен

Мнение

А кафето и кръвното...
Едни казват, че няма проблем, други казват точно обратното. Можеш да намериш безброй статии, защитаващи и двете теории.
Принципно кардиолозите разрешават по 1-2 кафета на ден... не било проблем.
При мен, когато съм в добра кондиция, кафето не ми влияе много на кръвното, но когато съм в серия и го вдигам, тогава и кафето си оказва влияние.
Аз затова пия единични шотчета, уж да не прекалявам 😀
Nani Kostadinova
Зелено кафе

Мнение

За кафето и кръвното....
Аз три бременности изкарах с кръвно 80-40 като долна граница много трудно я хващаха на консултации 😁😁😁 Раждам и пак нормалното за мен 110 - 80 😌 Обаче аз не обръщам внимание много, много 😁 нещото с, което най се съобразявам е глутена, но и тук не напълно 😁 просто няма как да се лиша от всичко 😔 търся някаква златна среда 😌 то и саламуреното сирене вече не било полезно, но като откъсна розовия месест домат от градината, топъл и узрял от слънцето...... 🌞😁😌
Аватар
glatzial 
Кафе дегустатор
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Comandante

Мнение

Е то кръвното не е пролбем като ти е ниско, но кофеина по-скоро повишава. Ако не се прекалява и се пие къса арабика си е ок. Все пак всеки, който има проблеми да си го следи - най-лесно е да си направят две контролни седмици без кафе и мерене на кръвно в определн час сутрин и после две седмици с кафе и мерене на кръвното по същото време. Взимат се усреднени стойности и могат да се направят някакви индивидуални изводи.
Теоретично няма разлика м/у теория и практика. Практически - има.
Nani Kostadinova
Зелено кафе

Мнение

Аз си правя с двойната цедка 14гр. добре ми е. Понякога е по-късо, понякога, ако съм се разсеяла за секунда може да е малко по-дълго. Най - важното е всеки да си следи здравето, да се информира, но и да не прекалява с опитите върху себе си. 🙂 За мен всяко нещо в умерени количества е добре🙂