Края на пластмасовите капсули?

Място за интересни новости, факти и събития от света на кафето

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
Gaggia
Coffee scientist
Град: Благоевград
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

Дали тази година ще се премахне използването на пластмаса като суровина за производство на популярните кафе-капсули?

https://www.standartnews.com/svyat/kray ... 48570.html#
главен редактор
Аватар
Rotor
Средно изпечен

Мнение

Пише, че за капсулите е само предложение. Колкото по-малка е разфасовката, толкова повече замърсява и по-безумна ми се струва - единични дози шампоан, бисквитки и какво ли не... наистина замърсява прекалено, за да си затвори човек очите, въпреки удобството, което носят. Дано хората приемат тази новина положително, защото наистина е много приятно, когато сред природата или в града не си засипан с пластмасови боклуци. А и самата идея за еднократна употреба е прекалено консуматорска. В Норвегия в това отношение са вманиачени до крайност, но пък си е красиво там :)

Иначе вече са надушили далаверата, не знам как стават тия работи :) От доста време ми се въртят реклами на това нещо. Някъде писах, че това е хомеопатична еспресо машина :p
Evergreen® Reusable Capsule for Nespresso®
Изображение

disign
Зелено кафе

Мнение

Много са трудни за ползване тези метални капсули, аз съм опитвал, но е трудно да натъпчеш разумно количество кафе. Ако пък прекалиш с тъпкането цялата история се запушва. По-просто би било да ползваш някоя ръчна машина отколкото метални капсули, или поне достатъчно близо.
Определено трябва да се измисли нещо с тези капсули, боклука който се генерира наистина е много, бях засякъл преди време на Coffee Vergnagno реклама за биоразградими капсули. Стават си на компост със остатъка от кафе - https://www.caffevergnano.com/en/drink-compostably Честно казано няма много детайли и леко ме притеснява да не е от типа на екодегрален, който просто разрушава връзката на пластмасата но тя си остава на прахоляк.
Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

Капсулите отдавна трябваше да се забранят.

@Rotor от тоя комплект тамперчето става за единични LM цедки
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.