Кантарчета/Везни за кафе

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератори: glatzial , Svetlin , Gaggia 

Аватар
ShottegeN
Средно изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019 PID
Eureka Mignon MCI
Wacaco Picopresso
1Zpresso JX-PRO
Hario V60

Мнение

Някой дали ползва такава малка везна, интересува ме дали ще върши работа да измери зърната и после количеството на напитката в чашата. Питам за тази или ако някой знае друг малък модел сравнително надеждна везна за травъл сет горе долу в този ценови клас :D : https://www.owllee.com/shop/barista-acc ... -frex-xwa/
Има ли желание, има и начин! Няма ли желание, намираме oправдание. ;)
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

500g max не става за измерване на напитката. Aliexpress е извора на везните.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee:
Аватар
ShottegeN
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2019 PID
Eureka Mignon MCI
Wacaco Picopresso
1Zpresso JX-PRO
Hario V60

Мнение

Gaggia написа: 16 Авг 2021 09:47 500g max не става за измерване на напитката. Aliexpress е извора на везните.
Извинявам се, че не уточних, става въпрос само за еспресо и искам да е малка като размер, няма да и се налага да тегли повече от 40-50гр наведнъж, чакам да ми пристигне тези дни Waccaco Picopresso-то, което поръчах на преордър и искам в момента в който дойде, везната да е при мен, че вече не се издържа без кафе на работа и на път, затова не съм гледал и в али-то. :)
Има ли желание, има и начин! Няма ли желание, намираме oправдание. ;)
Аватар
acronym
Средно изпечен
Приготвям кафе с: Lelit PL41TEM
G-IOTA Titanium
Eureka Specialitа
JX-PRO

Мнение

Иди в големия магазин за домашни потреби зад Лидъл до автогара "Запад". Има от тези везнички за по 10лв.

Изображение

Теглят до 300 и до 500гр, според моделчето.
Взех такава, че жена ми се дразни на Фелисита, а като точност са учудващо близки. Поливана е с кафе, тормозена е, няма разваляне.
Nikolay Kolev
Нов потребител

Мнение

Използвам този тип везна https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dQmPENT . Мога да кажа, че дисплея като цвят и осветеност ме кефи на макс. Везната е идеална за филтрации, за еспресо ми идва големичка, но се справям с позиционирането под Гаджа Класик, отчитането на грамовете е по-бавно от на гъзарските везни, батерията изкарва няколко месеца.
varna2005
Зелено кафе
Град: Варна
Приготвям кафе с: Rancilio Silvia/Rancilio Rocky

Мнение

batkovan написа: 10 Май 2021 13:16
alex3d написа: 02 Сеп 2020 11:33 Тази "умна" везна от bucanim никак не изглежда зле за парите си (£19.99), снимката е от CFUK.

Взех такава и я ползвам от седмица 16,4*16,4*2,5 cm. Сравнено с другия типичен модел (отляво в снимката) единствен минус, че е по-бавна в отчитането на промените в теглото. Какво толкова.., ама дразни :).

Изображение

Плюсовете са лед дисплей(видимост в пъти по-добра), автономно захранване и зареждане с кабел.

+-Бутоните са с чувствителността на тъч дисплей и без звук.

Бавно се приближават нещата към това, което аз търся :) (viewtopic.php?p=4349#p4349), все пак обаче, размера не е оптимален, особено ако не сте с е61. За гаджа класик и други по-малки кафемашини, трудно ще се намери място за подобна везна.

Та този bucanim като дизайн и материали ми харесва и изпълнява някои от нещата, които бих искал да има идеалното кантарче за мен:
- под 20€ ✓
- размер 11x11x2,5 cm
- лед дисплей с таймер ✓
- точност 0,1 гр ✓
- автономно захранване ✓
- мигновено отчитане на промяната в теглото
И аз съм хвърлил око на тази, но ме спират някои негативни отзиви в amazon UK, че дисплеят се изключвал доста често без причина и то по време на измерването на шота.
При теб такива грижи?
Аватар
batkovan 
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

Само като се изтощи батерията и е време за зареждане.
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Monolith and paper filters

Мнение

От тази фирма извадиха малка везна, харесва ми на вид.
001-LD_900x.jpg
Само регистрираните потребители могат да преглеждат прикачените файлове.
Форум за информация, взаимопомощ и всичко свързано с кафето :coffee: