Кантарчета/Везни за кафе

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератори: glatzial , Gaggia 

Аватар
Gaggia 
Coffee scientist
Град: София
Приготвям кафе с: Vesuvius/Monolith

Мнение

0.1г е достатъчна точност и е по приятно за работа, няма нужда от 0.01г
Тук всички сме аматьори!
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist

Мнение

Това изглежда много практично за V60 с интегрираната стойка.
Тук всички сме аматьори!
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist

Мнение

Пожелавам успех на тези младежи, дано си развият и реализират проектите.
Тук всички сме аматьори!
Аватар
acronym
Светло изпечен
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Lelit PL41TEM
Mingnon Specialita
JX-PRO

Мнение

Някой ползва ли Felicita Arc?
Перфектна ми е за машината, но се чудя дали ще стане за V60 дори ако каничката е леко изместена на вън?
Много рядко правим в къщи кафе с V60, но все пак ....
Аватар
batkovan 
Младши бариста
Град: Варна
Приготвям кафе с: Bezzera Unica PID, kinu m47, ceado e8d

Мнение

alex3d написа: 02 Сеп 2020 11:33 Тази "умна" везна от bucanim никак не изглежда зле за парите си (£19.99), снимката е от CFUK.
【Multifunction and High Precison Scale】Smart Modes with timer and tare; Normal Modes could used as Food Scale; Espresso Modes; Proportional mode. Timer & weight,Coffee Drip Scale and Kitchen Food Scale 2 in 1.
【Rechargeable Usb charging】Large capacity lithium battery and rechargeable Usb charging could be Environmental protection.Automatic tare and Accurate timing. Intelligent automatic tare and reset to zero with easily operations and Recommended by senior barista .
Взех такава и я ползвам от седмица 16,4*16,4*2,5 cm. Сравнено с другия типичен модел (отляво в снимката) единствен минус, че е по-бавна в отчитането на промените в теглото. Какво толкова.., ама дразни :).

Изображение

Плюсовете са лед дисплей(видимост в пъти по-добра), автономно захранване и зареждане с кабел.

+-Бутоните са с чувствителността на тъч дисплей и без звук.

Бавно се приближават нещата към това, което аз търся :) (viewtopic.php?p=4349#p4349), все пак обаче, размера не е оптимален, особено ако не сте с е61. За гаджа класик и други по-малки кафемашини, трудно ще се намери място за подобна везна.

Та този bucanim като дизайн и материали ми харесва и изпълнява някои от нещата, които бих искал да има идеалното кантарче за мен:
- под 20€ ✓
- размер 11x11x2,5 cm
- лед дисплей с таймер ✓
- точност 0,1 гр ✓
- автономно захранване ✓
- мигновено отчитане на промяната в теглото
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist

Мнение

Щом е бавна това е достатъчно да я отсвиря, една от най-важните характеристики. Бях решил да взимам една, добре че я описа тук.

Някой ползва ли такава?
Тук всички сме аматьори!
amorfis
Зелено кафе
Град: Варна
Приготвям кафе с: Gaggia Classic / 1z JX-PRO

Мнение

Gaggia написа: 10 Май 2021 13:25 Някой ползва ли такава?
Да, аз. Купих я от Barshaker. Доста качествена като изработка, но touch-a и не винаги сработва като хората. Когато сменям от грам в мл. понякога забива и ми изкарва някаква грешка. Бързо работи, добре изглежда, достатъчна ми е, но не бих я препоръчал.
vanko21
Светло изпечен

Мнение

Gaggia написа: 10 Май 2021 13:25 Щом е бавна това е достатъчно да я отсвиря, една от най-важните характеристики. Бях решил да взимам една, добре че я описа тук.

Някой ползва ли такава?
И аз е използвам но по-рядко. При мен няма забивки държи се добре за сега.
Аватар
ShottegeN
Зелено кафе
Град: Бургас
Приготвям кафе с: Gaggia Classic 2018
1Zpresso JX-PRO

Мнение

Някой случайно да използва такава везна? По описаното добре звучи, но поне аз не успях да видя с каква точност я представят и дали ще върши работа. https://www.owllee.com/shop/barista-acc ... 0NfCOslBEE
Аватар
Gaggia 
Coffee scientist

Мнение

Вземи си везна със светодиоден дисплей, тази от линка е с течнокристалeн, а те не се виждат много добре под ъгъл, а именно така се ползва под ръкохватката.
Тук всички сме аматьори!