Уреди за почистване

Ревюта от потребители на форума относно определени модели кафемашини и кафемелачки, както и различни видове оборудване свързано с кафето

Модератори: Gaggia, glatzial

Аватар
glatzial
Кафе дегустатор
Град: София
Приготвям кафе с: VBM Domobar Junior HX / Hedone Honne
Gaggia Classic PID / Ceado E5P
Wacaco Nanopresso / Lido 3

Мнение

Една тема за това как може да почистваме групата и душа.
Най-бюджетният вариант е една проста микрофибърна кърпа. Върши работа, почиства добре душа, но има и няколко минуса. Може да се опариш/изгориш (правил съм го :confusion-shrug: ) и кърпата сравнително бързо подгизва и се изцапва. Също по този начин трудно се почиства уплътнението около душа.
Втори вариант е с четка. Има голям избор от форми. Аз съм ползвал два вида:
Изображение - това че е по ъгъл помага с уплътнението. Минус е, че почистването според мен е значително по-пипкаво от варианта с кърпата, не чисти толкова добре и се рискува да се надере душа. Особено ако той е с някакво покритие (тефлон, нанокварц и тн) не е препоръчително.
Другата четка, която е добре с комбинация с кърпата е нещо от този тип:
Изображение - ползва се само за уплътнението и върши работа.
Най-скъпият вариант, но и най-лесен и бърз за използване е Еспазола
Изображение
Видео как се ползва - https://www.espazzola.ch/img/Technik.mp4
Купих си я преди няколко седмици и съм супер доволен. Почиства идеално, не дере душа, прави и лек бекфлъш при всяко почистване. Освен това ако машината има нужда от някакъв флъш пестите време, защото флъшвате и почиствате едновременно. За моят НХ е идеално.
Sometimes the same is different, but mostly... it's the same.
Аватар
airborne
Зелено кафе
Приготвям кафе с: Gaggia Classic - 2004/1425W
Obel Bregant DSQ 64mm/900rpm
ABC Crusinallo Morenita

Мнение

Ползвам стара четка за зъби за душа. Върши отлична работа.
___
El Café Tortoni, ubicado en el 825 de la Avenida de Mayo, en la Ciudad de Buenos Aires,
Аватар
vessk0
Светло изпечен

Мнение

Аз ползвам различни по големина и твърдост косми четки, както и микрофибърна кърпа.
Мелачките и машините осмуквам 1-2 пъти месечно с прахосмукачка, но тъй като е неудобно да я мъкна цялата и да се мъча с нея, си поръчах новата Xiaomi Mijia Portable, която да оставя редом до четките и по-често да я ползвам, струва ми се идеален вариант за всеки кафе кът, но като пристигне ще оставя отзиви дали наистина става.